Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Surja NamaskarKurzy jógy

12.09. - 17.10.2016Po 7:30 - Po 8:30

Pozdravy slunci představují základní jógovou sekvenci. Existuje jich nepřeberné množství, co mají společné je, že obsahují pozice, které  komplexně posílí i protáhnou celé tělo a uvolňují páteřní bloky. Pozdravy slunci jsou plynulou sekvencí ásán, kdy procházíme pozicemi v souladu s dechem.

 Na tomto kurzu se naučíte dva základní pozdravy slunci, které se praktikují v aštanga józe. Pozdrav slunci A a pozdrav slunci B. Nahlédneme základní kostru pozdravů slunci, principy, na kterých jsou tyto sekvence postavené. To Vám umožní případně vytvářet různé variace a obohatit tak domácí cvičení.

 Tento kurz je určený těm, kteří mají chuť pochopit jógové principy a nejen opakovat pohyby těch, kdo předcvičují na jógových lekcích a představuje příležitost si vytvořit alespoň minimální domácí praxi.

 Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům ashtanga jógy jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

 Aštanga  je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti a začátek druhé série, která je zaměřená na harmonizaci nervové soustavy. . Aštanga jóga vede k dosažení tělesné a duševní rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

 První série ashtanga jógy sice nese název jógová terapie  a je velmi účinná pro zlepšení celkového tělesného stavu,  není ale určená pro nápravu komplikovanějších chronických ani akutních obtíží pohybového aparátu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
520 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám