Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Střed těla v aštanga józeKurzy jógy

10.09. - 17.12.2020Čt 17:45 - Čt 19:00

V tomto kurzu budeme postupně probouzet střed těla a hledat a tvořit si prostor pro pohyb a dech. Pro naše fyzické tělo je klíčové, aby tato oblast nebyla stažená, ale naopak uvolněná (ne ovšem zkolabovaná) a přístupná dechu. Každý pohyb, ať už v józe nebo každodenním životě, má potenciál neodehrávat se izolovaně, jak se často děje, ale zřetězit se a středem těla projít. Například chůze. Sice jdeme nohama po zemi, pohyb se ale v dobře nastavené chůzi řetězí a prochází skrze pánev do páteře až k hrudníku, hlavě a horním končetinám. Stejný princip funguje v jógových pozicích a přechodech mezi nimi.

Střed těla je také zdrojem síly, kterou můžeme částečně „naposilovat“ zapojováním a používáním svalů, kterých je v břiše uloženo mnoho v různých vrstvách a směrech, ale je zdrojem síly v daleko komplexnějším smyslu slova. Pokud se nám povede se „vystředovat“, síla se objeví a bude pracovat pro nás (pohyb s menším úsilím a s větší lehkostí).

Pokud aštanga jógu už praktikujete, pravděpodobně jste se setkali s pojmem bandhy. Střed těla se s banhdami v mnoha ohledech překrývá, proslulý aštangi, jeden z prvních studentů Pathabi Joise, Richard Freeman říká, že jde především o vytvoření takového vnitřního prostředí, ve kterém se mohou bandhy „projevit“. To znamená, že bandhy netvoříme izolovaně zapojením určitých svalů, ale vytvoříme takové nastavení těla, ve kterém budou jeho části navzájem propojené, otevřené dechu a my pak můžeme vstupovat i do komplikovanějších a silovějších pozic bez přílišného úsilí a námahy.

Další informace

Studio:Akasha (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 940 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám