Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Srdečnost v józe: Meditativní praxe a ne-dualita

12.02. - 14.02.2016Pá 18:00 - Ne 16:00

Mezinárodní workshop s Asafem Hacmonem

Zveme vás na workshop Iyengar jógy prodchnutý praktickou filozofií s holandským učitelem izraelského původu…

V návaznosti na poslední Asafův workshop v Praze, kdy jsme se zaměřili na element Země a Vody, budeme během tohoto víkendu rozvíjet pochopení zbývajících elementů Ohně, Vzduchu a Prostoru. Pravou svobodu budeme hledat v naší vlastní praxi a v intuitivním poznání naší pravé podstaty. V průběhu víkendu prostudujeme různé skupiny ásan od intenzivních a dynamických až po hluboce restorativní (odpočinkové). Budeme pozorní k hledání plynulosti ve stabilitě, „čtení“ našeho těla a naučíme se dopřát si prostor k rozjímání v naší praxi.

Asaf již dlouhá léta vytrvale praktikuje jógu a zkoumá vztah mysli a těla. V roce 1998 absolvoval svou první lekci jógy a od té doby jeho zájem o jógu stále roste.

Asaf se narodil v Izraeli, ale v současnosti žije v Holandsku. Vystudoval právo a obchod na vysoké škole a dříve pracoval jako právník a obchodní ředitel mezinárodních organizací. Tyto pracovní zkušenosti mu poskytly hluboký vhled do psychosomatických výzev moderního pracovního života a staly se katalyzátorem uvědomění si důležitosti rovnováhy těla a mysli. Asaf založil studio live Yoga, kde učí pravidelné lekce v Amsterdamu a pořádá jógové pobyty po Evropě, workshopy a osobní jógové programy v Holandsku.
Během uplynulých 15 let Asaf navštívil Indii 5x a studoval s různými učiteli odlišných duchovních disciplín před tím, než objevil krásu a bohatství metody Iyengar jógy. Od té doby měl štěstí, že mohl studovat s učiteli jako jsou Geetaji S. Iyengar a Prashantji S. Iyengar v Puně (Indie) a s dalšími vysoce zkušenými učiteli, jako Birjoo a Rajvi Mehta (Bombaj), Christian Pisano (Francie) a Rita Keller (Německo), jimž vděčí za inspiraci a vedení.
Asaf ve svém učení propojuje fyzické cvičení jógových asán se stimulující a ne-dogmatickou filosofií, aby vytvořil vědomou zkušenost přítomnosti a živoucí moudrosti v těle a v srdci. Jeho lekce se stále mění, jsou naplněné vřelostí a energií, ačkoliv jsou náročné, nikdy neztrácí z dohledu hlubší stránku praxe, která volá po otevřeném, ne-hodnotícím pozorování. Po velice vážné nehodě v roce 2010 se jeho učení rozvinulo směrem k pravdivé celistvosti, která leží ve vědomí našeho srdce. Asaf věří, že všechny formy meditace jsou branou k živoucí moudrosti, vyrovnanosti a radosti z bytí. Během své vlastní praxe a učení se snaží osvětlit starodávné pouto mezi Ásanou (fyzickým cvičením) a Dhyanou (meditací).
“Na základě vlastního pozorování si uvědomuji, že na rozdíl od těla, které bude jednoho dne méně pulsující, naše vědomí bude navždy zářit svěžestí a přítomností. Zatímco vyživujeme naše těla praktikováním asán, měli bychom se také snažit a kultivovat duchapřítomnost, která je více v srdci než v mysli. Jednoho dne, právě toto uvědomění může být tím zásadním rozdílem.” Asaf

Další informace

Studio:Iyengar Yoga Institut Praha (1)
Instruktoři:
  • Asaf Hacmon
Podmínky rezervace:Rezervace je možná emailem info@yogajoga.cz, tel.: 775 237 930, či na recepci studia. Platba je možná hotově, kartou či bankovním převodem. Tato rezervace je závazná a platba je nevratná. Min. počet je 10 osob, pokud nebude minimální počet naplněn, workshop bude zrušen. Změny vyhrazeny.
Poznámka k ceně:Jednotlivé bloky: 800,- (2h) a 1000,- (2,5h)
3 850 
Zpět na vyhledávání

Pátek 12.2.2016 | 18:00-20:00

Sobota 13.2.2016 | 10:00-12:30 & 14:30-16:30

Neděle 14.2.2016 | 9:30-12:00 & 14:00 -16:00
Slunce, měsíc a světlo, které je spojuje. Prozkoumáme naše vlastní (duální) vnímání a nalezneme nové cesty, jak ho rozšířit. Od Patanjaliho k Šivovi a zpět – nově si posvítíme na Jóga sutry. My jsme to, co hledáme – od pronásledování svobody k jejímu uznání.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám