Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Seminář zaměřený na očistu trávicího traktu (Šankaprakšalána)

19.04.2015Ne 9:00 - 16:00

Akce již proběhla.


5 základních typů jógy: Vyberte si ten svůj -Bikram, Hatha, Iyengar, Vinyasa, Ashtanga. Víte o čem je řeč? Jde o pět nejrozšířenějších druhů jógy, mezi nimiž si ten svůj může vybrat skoro každý.

Čakry pro začátečníky – Sedm tělesných čaker představuje sedm nejdůležitějších energetických center těla. Tato centra jsou klíčová pro ničím nebržděné proudění životní energie. Nadto ale také všechny čakry mají přímou souvislost i s emocemi a vnitřním prožíváním.


Štír má jedovatý ocas, moucha má jedovaté nohy a had má zase jedovaté zuby. Avšak člověk, který své tělo zanedbává, jedovatý je od hlavy až k patě.”

Níti šataka neboli Stero mravních poučení

Dnešní doba je dobou jedovou. Žjeme v době průmyslu, vědy a ani jsme si nevšimli, jak moc jsme se odtrhli od přírody a svých vlastních kořenů. Pohrdáme moudrostí našich předků, získané z pozorování přírody a jejích cyklů. Nábožně vzhlížíme k vědě a přestáváme vnímat co je a není přirozené. Potraviny, které konzumujeme jsou prakticky všechny chemicky ošetřené. Odtrhli jsme se od přírody a od svého vlastního těla, kterému jsme přestali rozumět.Naučili jsme se polykat velké množství léků a doufat v rychlé uzdravení. A přitom někdy stačí vskutku málo k tomu, abychom se zase vrátili ke svému zdravému a silnému Já.

 Šankaprakšalána je stará jógová procedura, která se zaměřuje na očistu celého trávicího traktu. Při jejím průběhu dochází k očistě tlustého a tenkého střeva, zároveň stimuluje slinivku a žlučník a zlepšuje jejich funkci. Celkově srovnává metabolismus, pomáhá vyloučit odpadní látky z těla.

 Z tohoto důvodu je vhodné provádět ji 2x do roka na jaře a na podzim, kdy se tělo zbavuje toxických látek nashromážděných přes zimu a na podzim se tělo naopak na zimu připraví.

 Benefity:

  • čistí krev

  • zbavuje tělo jedovatých zplodin

  • přispívá k dobrému trávení

  • působí proti alergiím (např. proti senné rýmě) a kožním chorobám (např. akné, neurodermitis nebo lupénce)

  • pomáhá odstraňovat jarní únavu a harmonizuje mysl

Kontraindikace: Šankaprakšálana se nemá provádět ve věku do 15 let, v době těhotenství, při velkých žlučových a ledvinových kamenech, cukrovce 1. typu (ani cukrovce 2. typu na lécích, u cukrovky 2. typu na dietě je možná), herniích (výhřez orgánu) ani při duševních onemocněních.

K účasti na semináři je nutná sedmidení dietní připrava a vlastní konvička na jala neti. Více informací získáte po registraci na seminář.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
1 400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám