Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Seminář hormonální jógové terapie pro diabetiky

22.08.2020So 9:00 - 17:00

Seminář pod vedením Lucky Ryjáčkové, certifikované lektorky hormonální jógy pro diabetiky.

Seminář je vhodný pro ženy, muže i děti.
Jógová terapie je jógová technika, která využívá znalosti jógy k odstraňování zdravotních problémů. Blahodárně působí při uzdravovacím procesu např. astmatu, alergiích, kardiovaskulárních onemocnění, imunitního systému, kůže a také hormonálního systému. Cílem hormonální jógové terapie pro diabetiky je snížení hladiny cukru v krvi a zlepšení jejich zdraví v několika různých oblastech.
Těchto výsledků lze dosáhnout pomocí znovuaktivování konkrétních žláz s vnitřní sekrecí včetně slinivky břišní, a pomocí aktivování a harmonizování metabolismu jako celku.
HJTD přináší velmi rychlé výsledky, neboť na rozdíl od hatha jógy používá dynamické techniky k aktivaci jednotlivých žláz – a to především slinivky břišní, hypofýzy, štítné žlázy, nadledvinek a jater. Znovuaktivuje žlázy tím, že je masíruje pomocí dechové techniky zvané bhastrika K.D., která se provádí v různých tělesných pozicích. Celá sestava je kombinací jak dynamických tak statických ásan, isometrických cvičení speciálně určených pro diabetiky, dechových cvičení (pranajámy), tibetské energetické techniky a terapeutické jóga nidrá.

Dinah Rodrigues založila tento postup na základě medicínských poznatků o fyziologickém fungování našeho těla. Zkoumala, které žlázy je třeba znovu aktivovat a na které oblasti těla je třeba působit preventivně. Následně prováděla výzkumy na zjišťování účinku cvičení jógy u více jak stovky pacientů s diabetem 2. typu. Prokázalo se, že u většiny došlo k pozitivní reakci na cvičení jógy, výrazně poklesla jejich hladina stresu a glykémie, díky čemuž bylo možné snížit množství léků nezbytných k udržení normální hladiny krevního cukru.

HJTD se doporučuje pro jak pro diabetes 2. typu tak pro diabetes 1. typu. Během celodenního kurzu se naučíte jednotlivé techniky a celou sestavu.

Na semináři obdržíte skripta, podle kterých budete schopni jednotlivé cviky provádět doma ve svém vlastním tempu a možnostech.

V ceně semináře je zahrnut také nápoj (káva/ čaj/ drahokamová voda/ domácí limonáda).

Co s sebou?
– pohodlné oblečení
– jógamatku

Další informace

Studio:Dům jógy Příbram (0)
Instruktoři:
  • Lucie Ryjáčková
Podmínky rezervace:Rezervujte si své místo v "Rozvrhu lekcí" https://dumjogypribram.cz/#rozvrh-lekci nebo v recepci Domu jógy na telefonním čísle 730 132 177. Podklady pro platbu obdržíte po rezervaci. Kurz/akci je také možné zaplatit předem hotově nebo platební kartou v recepci Domu jógy Příbram. Částka za kurz/akci je splatná do 4 dnů od obdržení podkladu pro platbu. V případě, že nebude tato platba uhrazena ve lhůtě 4 dnů po obdržení podkladu pro platbu, bude Vaše rezervace zrušena.

Hormonální jógová terapie pro diabetiky se zaměřuje na:

  • Harmonizování imunitního systému
  • Posílení oblastí, které jsou obvykle poškozeny v důsledku pozdních komplikací diabetu
  • Harmonizování neuro-vegetativního systému
  • Zlepšení krevního oběhu a hojivých schopností těla
  • Překonání nadváhy
  • Zvýšení pružnosti, tělesné síly a pracovní výkonnosti
  • Zvýšení vitality a zlepšení nálady
  • Dosažení emoční rovnováhy a snížení stresu


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám