Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Ranní aštanga: dech a bandhy a majsúrKurzy jógy

07.09. - 21.12.2016St 7:15 - St 9:00

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a metabolismus a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli. V Akashe se můžete připojit k aštangové lekci ve středu a v pátek. Ve středu nabízíme vedenou lekci první série a v pátek lekci majsúru. Majsúr představuje tradiční způsob výuky aštanga jógy, jedná se o samostatné cvičení pod individuálním vedením a s podporou učitele/ky.

 Popis lekcí

 Středa 7:15-8:30 – vedená lekce “Dech a bandhy”

Hlavní osou středečního kurzu bude práce se stabilitou a těžištěm a hlubokými svalovými skupinami (bandhy).  Budeme se věnovat pánvi (mula bandha) a středu těla (uddijána bandha). Budeme se zabývat tím, jak zapojit svaly středu a pánevního dna a jak jejich zapojení spojit s hlubokým jógovým dechem.

 Lekce je vedená, studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci a závěrečných pozic. Ve středečních lekcích se věnujeme i pozicím z  druhé půlky první série. Tyto pozice ale budou vždy uvedeny v různých variantách obtížnosti tak, aby byly dostupné všem stupňům pokročilosti, i úplným začátečníkům.

 Pátek 7:15-9:00 (toto je časové rozmezí, délku určujete sami) – majsúr

Majsúr je lekce postavená na samostatném cvičení pod individuálním vedením učitele. Jedná se o tradiční způsob výuky aštanga jógy a má několik pozoruhodných rysů. Praktikujícím umožňuje projít si ásánami ve svém tempu, v rytmu svého dechu. Učiteli umožňuje pozice přizpůsobit možnostem praktikujících. Otevírá možnost konzultace s učitelem/kou tam, kde cítíte v jógové pozici nepohodlí, či bolest, nebo prostě nevíte jak na to a v tempu vedené lekce není na tyto otázky, a individuální přístup vůbec, příliš prostor.  Samostatné osvojení aštangové série otevírá dveře k domácí praxi, při které si praktikující na jógové podložce ví rady a může jednoduše jógu zařadit, byť v nějaké zkrácené podobě, do svého každodenního života.

 Kombinace vedených lekcí a mysore je velmi účinnou metodou k bezpečnému a rychlému osvojení si jógových ásán a plynulého toku pohybu, který je pro ashtangu charakteristický. Vedené lekce poskytnou možnost celistvějšího obrazu o ashtanze a samostatné cvičení umožňuje si ásánami projít ve svém tempu, v rytmu svého dechu.

Více informací najdete ZDE

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 250 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám