Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Prožitková anatomie a aštanga jóga: páteřKurzy jógy

10.01. - 04.04.2019Čt 17:45 - Čt 19:15

„Páteř si hoví v pánvi tak jako člověk v houpacím křesle. Její dva protilehlé konce, vtělené do pánve a do hlavy, dělají z páteře živoucí střed, který začleňuje člověka do jeho gravitačního prostředí, chabě, dobře nebo adekvátně, podle toho“ Ida Rolf

Tento kurz je určený všem, kdo mají zájem o hlubší vhled do principů pohybu, zúčastnit se mohou zvídaví začátečníci i pokročilí praktikující. Tématem kurzu je páteř.
Anatomii si můžeme představit jako suchou disciplínu, tlustá skripta a obrázky s latinskými popisky. Pokud spojíme anatomii s prožitkem, tzn. necháme se vést prožitkem, ale zároveň zkoumáme své tělo zevnitř pomocí jednoduchých cvičení a pozornosti, otevře se nám celá nová perspektiva vnímání vlastního těla a cvičení jógy.
Při praxi dynamické jógy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu a tak snadno přeneseme do cvičení nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života. Tento kurz vás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu.

Při prožitkové anatomii se budeme opírat o ideokinezii, tedy metodu, která spojuje představivost a prožitek s principy fyziologického nastavení těla ve výdrži i v pohybu, průpravné a uvolňovací a dechové techniky. Kurz je určený pro všechny stupně pokročilosti, u každé probírané pozice představím přípravné a plné verze.

​Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna, viz označení lekce v rozvrhu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 730 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám