Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Prožitková anatomie a aštanga jóga (pánev)Kurzy jógy

05.04. - 28.06.2018Čt 17:45 - Čt 19:15

Náplň kurzu

tomto kurzu se budeme věnovat hlubším souvislostem mezi postavením těla, pohybem, dechem a jógou. V jarním běhu  kurzu se zaměříme na pánev. Dozvíte se nejen důležité anatomické souvislosti, ale především si je prožijete. V úvodní části lekce se budeme zabývat oslovením, nastavením, rozhýbáním, uvolněním pánve, budeme uvolňovat i posilovat pánevní dno atd.

Pomocí rozličných pohybových, uvolňovacích, ideokinetických a meditačních technik budeme rozvíjet pozornost ke svému tělu, dechu a pohybu a připravíme se tak na dynamickou jógovou praxi.

Tyto zkušenosti pak v aštangové praxi “přetavíme” do probouzení mula bandhy a budeme se věnovat detailněji nastavení pánve v pozicích. V tomto kurzu také pravidelně pracujeme na “vznášení” (floating) – tedy přískocích a odskocích vedených s lehkostí a na principech biomechaniky.

Jak souvisí prožitková anatomie s prohloubením jógové praxe?

Při praxi dynamických směrů jógy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu a tak snadno přeneseme do jógové praxe různé pohybové a dechové stereotypy z každodenního života. Hluboko zakořeněné pohybové vzorce nelze jen tak jednoduše změnit, není to věc rozhodnutí – často se nacházejí mimo dosah našeho vědomého vnímání.

Schopnost vnímat své tělo ale máme všichni, jen si mnozí v dospělosti tuto znalost znovu-osvojujeme. Není to nutně vždy snadné, ale je to cesta k prožitku, u jehož kořenů stojíme my sami a ne naše představy a očekávání a za to to stojí!

Kurz je určený: 

– pro ty, kteří se zajímají o pohyb, jsou otevření zkoumání a experimentování a zároveň chtějí budovat pevné základy pro volný a přirozený pohyb i jógovou praxi.

– pro studenty, kteří mají již zkušenost s jógou (ne nutně aštangou) nebo pro zvídavé začátečníky

Více informací ZDE

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 730 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám