Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Přirozená příprava na porod pro nastávající rodiče

04.10.2015Ne 11:00 - 17:00

V tomto velmi praktickém a prožitkovém workshopu žena objeví sama v sobě nástroje, jak si poradit se sílou kontrakcí a partner se naučí, jak ženu podpořit a jak se účastnit porodu společného potomka a nebýt pouze svědkem.

Inspirací pro workshop byla různá setkání i zkušenosti: především práce Frederica Leboyera, Michela Odenta, Janet Balaskas – a mnoha dalších – jejichž vize spočívá v lidštějším, přirozenějším a aktivnějším přístupu k porodu; a také vychází z vlastní zkušenosti s těhotenstvím a porodem osvícené jógovou praxí a v neposlední řadě z 10 let učení těhotných žen a učení se od nich.

Cílem je pomoci ženám získat sebevědomí a odvahu, aby prošly touto „zkouškou dospělosti“ pomocí síly pocházejí z jejich vlastních vnitřních zdrojů: ženské citlivosti, instinktu a intuici.

Všechny ostatní savci přivádějí děti na svět obratně a kultivovaně. Zdá se, že my lidé jsme tuto schopnost ztratili, protože příliš přemýšlíme a méně jsme ve spojení s vlastním tělem. Jóga představuje ideální disciplínu, protože ukazuje cestu, jak propojit tělo, dech a mysl tak, aby mohly pracovat jednotně.

Když se žena dokáže plně absorbovat do každého stahu a dokáže propojit akci, kterou dělá, záměr a dech, nepocítí žádnou bolest a je autorkou svého porodu místo jeho obětí. Jede na vlně svého porodu jako zkušený surfař namísto toho, aby jím byla zahlcena a zlomena!
Lektorka žije v Holandsku, v ideálním prostředí pro rozvoj její práce. Zde jsou těhotenství a porod vnímané jako normální a zdravý stav. Pokud je žena těhotná, obrátí se na studio s porodními asistentkami. Pokud vše probíhá bez komplikací a neexistují specifické rizikové faktory, ženy rodí doma bez prášků na bolest nebo sedativ. Celková kultura kolem porodu podporuje ženské sebevědomí a nezávislost.

 

Lektorka

Barbara Queirolo
Lektorka je matkou a certifikovanou lektorkou Iyengar jógy. Od porodu svého dítěte v roce 2001 se specializuje na jógu v těhotenství. Každý týden učí lekce v B.K.S. Iyengar Yoga Institutu v Amsterdamu, kde také vede měsíčně workshopy zaměřené na přípravu na porod (viz www.iyengaryogaamsterdam.com). Pravidelně pořádá workshopy i v italském Miláně (viz www.yogastudiomilano.it). Lektorka bude hovořit anglicky, překlad je zajištěn.

Další informace

Studio:Iyengar Yoga Institut Praha (1)
Podmínky rezervace:Rezervace je možná emailem info@yogajoga.cz, tel.: 775 237 930, či na recepci studia. Platba je možná hotově či bankovním převodem. Tato rezervace je závazná a platba je nevratná. Min. počet je 10 osob a max. 20, pokud nebude minimální počet naplněn, workshop bude zrušen. Změny vyhrazeny.
Poznámka k akci:Překlad zajištěn.
Poznámka k ceně:11:00 - 13:00 pro nastávající maminky = 30 EUR | 14:30 - 17:00 pro páry = 37 EUR (platí pro ženu + její doprovod; pokud žena přijde sama, částka je stejná)
57 
Zpět na vyhledávání

11:00 – 13:00

První sekce je určena pouze pro těhotné ženy. Jedná se o úvod do Iyengar jógy pro těhotné. Ukážeme si, jak jedinečné prvky Iyengar jógy jsou obzvlášť vhodné pro nastávající maminky: použití pomůcek, důraz na správné nastavení těla a prodloužení, rovnováha mezi flexibilitou a sílou… Prováděním jednoduchých pozic a akcí ženy ucítí, jak mohou vytvořit více prostoru v těle, uvolnit napětí, být více uzemněné, lépe dýchat a soustředit se.

Jsou vítány všechny ženy v jakékoliv fázi těhotenství a s jakoukoliv zkušeností s jógou!

14:30 – 17:00

Druhá část workshopu bude věnována párům. Nastávající rodiče budou vedeni skrz různé fáze porodu, od raných kontrakcí až po samotný porod. Vyzkoušíte si různé pozice: stojné, sedící, pozice v dřepu a kleku, v lehu na zádech, které vám nejlépe pomohou zvládnout vzrůstající sílu stahů. V této “aktivní části porodu” je role partnera pro ženu klíčová zejména co se týče podpory, masírování a uklidňování.

Pokud se budoucí otec nemůže dostavit, žena může přijít sama nebo s doprovodnou osobou, která ji bude při porodu doprovázet.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám