Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Předvánoční workshop Iyengar jógy s Veronikou

16.12.2017So 10:00 - 15:30

Workshop je ideální pro ty, kteří si přejí navrátit rovnováhu do svého života. Naučíte se pozice, které můžete praktikovat, kdykoliv se budete cítit „vykolejení“. Pomocí vědomého dýchání, které přímo propojuje tělo s myslí, se dostanete do hlubších vrstev relaxace.

Zklidníme nervy, dobijeme baterky, ať se letos můžeme na Vánoce v klidu těšit! 🙂

Veronika Tomko (certifikovaná lektorka Iyengar jógy Intruductory I.& II.)

S jógou jsem se poprvé setkala jako mírně tělnaté dítko předškolního věku a opravdu mě nenadchla. Nicméně po skončení vysoké školy a nástupu do svého prvního zaměstnání jsem zjistila, že mi najednou chybí nejen fyzický, ale tak nějak i duševní “ventil”. V mezinárodní korporaci jsem rychle kariérně postupovala až na manažerské funkce. Nebyla jsem však připravena na stres, který je s takovým postupem spojený.

V jeden moment se stres v práci tak vystupňoval, že jsem se rozhodla dát józe ještě jednu šanci. S kamarádkami jsme vyzkoušely různé druhy jógy, ale pořád to nebylo ono. Až jednou jsem díky mé delší pracovní době vyrazila na večerní lekci Iyengar jógy s Helenou Kubrychtovou Bártovou. A vyprahlá cestovatelka pouští znenadání našla svěží oázu s blahodárným pramenem.

Nikdy jsem nebyla ohebným stvořením, a i přesto mě jóga nejdříve oslovila fyzickým cvičením (tedy ásanovou praxí). Každá hodina mi zvedla náladu, i když jsem druhý den cítila celého člověka a v průběhu hodiny si říkala, zda mám opravdu zapotřebí se takhle týrat. Ale jak praví interní jogínský vtip, byla to taková příjemná bolest:-) Po čase mě začalo zajímat, proč si člověk po lekci často připadá tak optimisticky a vřele. Začala jsem pátrat na internetu, v knihách, dotazovala se učitelů…a postupně jsem pro sebe odkrývala úplně nový svět sebe sama.

A pak jsem se rozhodla odjet do Indie na intenzivní učitelský kurz. To rozhodnutí patří k těm z nejodvážnějších a nejdobrodružnějších v mém životě. Po příjezdu do místa jsem však nelitovala ani minutku. Kurz mi umožnil posunout se ve vlastní ásanové praxi, udělat jarní úklid v myšlenkách a zcela odkryl neuvěřitelnou radost z aktivního předávání mého nadšení pro jógu ostatním. V dubnu 2012 jsem se rozhodla dál rozvíjet své učitelské vzdělání a byla jsem přijata do tříletého učitelského kurzu Iyengar jógy v Praze, který jsem v listopadu 2014 úspěšně zakončila. Pravidelně doplňuji vlastní praxi různými studijními cestami a workshopy vedenými pokročilými zahraničními i tuzemskými lektory.

Jsem členkou České asociace Iyengar jógy, která dohlíží na profesionální úroveň lektorů Iyengar jógy a informuje o workshopech Iyengar jógy v České republice.

Učitelé, jimž vděčím za zažehnutí mé jogínské jiskry:

a mnoho dalších…

 

 

Další informace

Studio:Iyengar Yoga Institut Praha (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervace je možná emailem info@yogajoga.cz, tel.: 775 237 930, či na recepci institutu. Platba je možná hotově, kartou či bankovním převodem. Tato rezervace je závazná a platba je nevratná. Min. počet je 8 osob. Změny vyhrazeny.
920 
Iyengar jóga učitel Veronika Tomko
Zpět na vyhledávání

10:00 – 12:00   Ásanová praxe
12:00 – 13:30   Oběd (není v ceně)
13:30 – 15:30   Restorativní praxe + PranayamaPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám