Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pravidelné lekce jógyKurzy jógy

04.04.2011

Ačkoli by se mohlo zdát, že cvičení Jógy je stovky let stará a tedy překonaná znalost, skýtá naopak i v dnešní době tolik předností, že jej do naší nabídky rády zařazujeme.

A uvidíte, že pokud jste měli představu, že je Jóga nudné cvičení pro stařenky, tak to tak rozhodně není. Jóga nás vede intenzivně do nitra k sobě samým a činí to nenápadnými prostředky jako je soulad dechu s pohybem, relaxace všech “obvyklých” napětí, vnímání dechu, uvolnění a soustředění současně v určitých tělesných pozicích.

Vycházíme z klasické hathajógy zaměřené mimo jiné na dosažení pružného, silného a dobře fungujícího těla. Ne kvůli tělu samému, ale protože podle starých učení fyzické zdraví a síla souvisí a ovlivňují stav vnitřních orgánů a dalších jemněhmotných součástí “těla”, a ty ovlivňují kromě jiného i fyzické a psychické procesy stárnutí. Proto lze potkat staré jogíny, kteří absolutně nevypadají na svůj věk, zato se od nich dozvíte, že ještě do 92 let, než si zlomili nohu, cvičili každý den obrácené pozice, třeba stoj na hlavě. Ale nebojte, takhle začínat nebudeme…

V našich hodinách jógy se kromě klasické jógy a prvků Iyengarovy jógy inspirujeme i cvičebním konceptem Jiřího Čumpelíka, který propojuje cvičení jógy s prvky fyzioterapie a poznatky vědy o řízení pohybu.

V lekci Jógy je naše pozornost upřena do nitra, k pozorování dechu a stavu těla. Vnímáme každý nádech a výdech a naše já se s nimi spojuje a je přítomno v daném okamžiku a na daném místě. Jde nám o hluboké uvolnění, které přináší změny na úrovni fyzické i psychické. Doplněním cvičení o speciální varianty dechu a techniky relaxace, které jsou v lekcích přítomny, se člověk dostává hlouběji k jemnějším účinkům cvičení a také hlouběji k sobě.

Tato pozornost obrácená dovnitř spolu s pozicemi Jógy vede k:

– většímu prožitku relaxace fyzické, emoční i mentální
– protažení a prokrvení svalů, což přispívá k jejich regeneraci
– uvolnění se z každodenní tenze
– uvolnění spasmů v hladkém svalstvu orgánů, což ovlivňuje funkci vnitřních orgánů
– nácviku zdravého držení těla a dýchání, které můžeme uplatnit v běžném životě

Na hodinu doporučujeme vzít si sebou teplejší oblečení, aby vám nebylo chladno při závěrečné relaxaci.

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Hana Marčišová
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám