Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Mysore styl – večerní kurzKurzy jógy

06.04. - 22.06.2016St 17:15 - St 18:45

Mysore styl je tradiční způsob jakým Ashtangu jógu vyučoval Sri K. Patthabi Jois, díky kterému se rozšířila po celém světě. Mysore je město v jižní Indii, kde Patthabi Jois žil a kde založil KPJAYI institut, který nyní vede jeho vnuk Sharath Jois.

Učitel v těchto hodinách nepředcvičuje, což mu dává možnost věnovat se více studentům, opravovat je a dostávat je do jednotlivých pozic (adjustments). Studenti cvičí svým tempem až po svojí poslední pozici. Série cviků se učí pozice po pozici, podle schopností jednotlivých studentů. Novou pozici dostanete ve chvíli, kdy jste na ni fyzicky a mentálně připraveni.

Mysore styl se obvykle cvičí ráno, kdy je naše mysl nejlépe připravena na jógu. Tento styl výuky je vyjímečný a velice účinný. V místnosti je naprosté ticho přerušované pouze Ujjayi dýcháním a občasnými instrukcemi učitele. Mysore lekce mají kvalitu soukromých hodin, kde má učitel čas na osobní přístup ke každému studentovi. Tento systém je mimo jiné vhodný pro žáky s chronickými zraněními nebo zdravotními obtížemi, protože se nemusí následovat tempo vedené hodiny a učitel má čas každému ukázat upravené cviky, vhodné právě pro ně.

Lekce jsou určeny pro všechny úrovně pokročilosti včetně těch, kteří se s jógou chtějí seznámit poprvé. Od studentů se očekává, že na lekce budou chodit pravidelně, aby si mohli vytvořit svojí vlastní jógovou praxi a zapamatovat si, jak cviky následují. Než začnete navštěvovat Mysore lekce, můžete absolvovat kurz pro začátečníky a nebo se zůčastnit workshopu Úvod do Ashtangy Jógy, kde si projdete techniku cviků z První Série (Primary Series). Absolvování přípravných kurzů a workshopů však v žádném případě není podmínkou a nejefektivnější způsob stále je přijít do Mysore lekce a začít tam.

Do lekce můžete přijít v jakýkoliv čas (pro vymezenou lekci), tak abyste si stihli odcvičit svojí praxi.

Další informace

Studio:Shala (2)
Instruktoři:
Poznámka k akci:Kurz již probíhá. Pokud se chcete přidat, kontaktujte nás emailem.
Poznámka k ceně:Kurz lze doplatit celý za zvýhodněných podmínek. 200/lekce


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám