Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Minikurz jin jógy “Yinsights”Kurzy jógy

01.09. - 29.09.2015Út 19:10 - Út 20:40

Pozorování, uvědomění a přijetí sebe sama i s emocemi, které jindy zůstávají potlačené v nevědomí, je významným krokem na cestě k sebepoznání a tak i k osobnímu růstu.

Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici s poznatky moderní západní vědy a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. V jin józe se orientujeme v rámci déle držených pozic spíše na receptivní přístup – na nehodnotící pozorování a přijímání sebe sama.  Jin jóga je vzhledem k delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční a mentální očistě a zklidnění. Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie.

Jedním z mnoha přínosů jin jógy je nenásilná kultivace meditativních stavů v déle držených pozicích. Jin jóga tak může pomoci změnit kvalitu prožitku při sezení v meditaci, které nám z počátku může připadat jako nepohodlné nebo obtížné. Prostřednictvím série krátkých meditací v průběhu jin jógových ásan budeme kultivovat objevování vnitřního míru a harmonie a ponechání věcem volného průběhu, nepotlačování a přijetí. Naše setkání zakončíme hlubokou relaxací.

Minikurz bude probíhat v meditační místnosti studia a je určen malou skupinu pěti účastníků.

Další informace

Studio: (0)
1 000 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám