Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Mini kurz meditací – 6 setkáníKurzy jógy

10.10.2021Ne 19:30 - 20:30

“Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.”
Stres, shon, neklid a záplava myšlenek je přesně to, čemu každodenně čelí většina z nás. Jsme od rána do večera vystaveni silnému tlaku našeho okolí a situací, které nás nutí dělat věci co nejrychleji a co nejefektivněji. Naše mysl je přeplněná vjemy. Časté rozebíraní zážitků z minulosti, nebo strach o budoucnost, můžou vést k úzkostným stavům, nebo depresivním poruchám. Jak se tedy dostat z nadvlády našich myšlenek?
Meditace je metoda, pomocí které se osvobozujeme od neustálého plánování a uvěznění v nekonečných myšlenkách, pomáhá nám udržet si od nich zdravý odstup, porozumět svým pocitům a udržet stav vnitřního klidu. Při pravidelném praktikování meditace se naše vědomí otevírá nekonečnému zdroji energie a kreativity, které se nacházejí v každém z nás.
Správně prováděná meditace účinně ovlivňuje i naší fyziologickou rovinu. Ve stavu meditace se zvyšuje vyplavování serotoninu (hormonu štěstí) a naopak klesá hladina kortizolu (stresového hormonu). Zlepšuje se spánek, zmírňuje úzkost. Meditace také dokáže snížit hladinu krevního tlaku a zlepšuje činnost imunitního systému.
V průběhu našeho minikurzu se krok za krokem seznámíme se základními technikami na dosažení vnitřního klidu a prohloubeného stavu koncentrace. Postupně projdeme od technik všímavosti, rozpoznávání myšlenek a pocitů, vědomí přítomného okamžiku, až do stavu propojení se s vlastní esencí. Součástí každé lekce je kratší praxe přípravných ásán, pro odstranění fyzických a emočních bloků, stresu a napětí, dechové techniky a vedená meditace. Naučíme se základní pozice prstů (mudry) a mantry pro podporu meditační praxe.
1. setkání Prohloubená koncentrace, stav bdělosti a vnitřního klidu
2. setkání Meditace všímavosti, pozorování myšlenek a pocitů
3. setkání Vědomí přítomného okamžiku
4. setkání Meditace “Kdo jsem já”, rozpoznání své esence
5. setkání Meditace na prostor srdce
6. setkání Technika vizualizace, práce se záměrem

Kurzem vás provede Eva Stehlíková
Rezervace je platná až po zaplacení kurzovného.
V případě nemožnosti setkávat se osobně, přesune se kurz do online prostředí. Věříme však že proběhne na živo 🙂

Další informace

Studio:Studio Sankalpa (0)
Podmínky rezervace:V rezervačním systému, rezervace je platná po zaplacení ceny kurzovného.
Poznámka k ceně:cena za celý workshop


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám