Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Malý kurz vinyása jógyKurzy jógy

12.01. - 09.02.2018Pá 19:35 - Pá 20:50
Přijďe se naučit správě propojit dech s pohybem a využívat tak dech ve váš prospěch.

Vinyasa – použítí tohoto slova ve spojení s praktikováním jogy znamená “propojení dechu a pohybu”, tj. vždy, když se hýbáme nadechujeme či vydechujeme. V tomto 5 týdenním kurzu se naučíme několik pránájámických technik a každý týden si probereme jinou skupinu ásan. Můžete se těšit na stojné pozice, pozice v sedě, twisty, pozice v leže – a to vše vzhledem k využití dechu ve váš prospěch. V pozicích se pak budete cítit pohodlněji a jistěji.

Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se rádí zapotí a praktikují či chtějí začít praktikovat Power, Vinyasa či Ashtanga Vinyasa jógu. Je nevhodný pro lenivé 🙂

  • 1. lekce –  Vinyasa – umění dechu a pohybu. Koukneme se pod pokličku dýchání. Naplňme svoje plíce a za pomocí svalů ho dostaneme do všech kputů našeho těla. Hlavní pozornost budeme věnovat udžájí dechu v Pozdravu Slunci a do podrobna si rozebereme jeho jednotlivé asány.
  • 2. lekce – Stojné, balanční pozice – Jak správně stát v Samasthitihi? Co dělat, aby byl bojovník silný? A jak si udržet balanc na jedné noze? Zaměříme se na opět na dech a jeho funkčnost ve stoje. Nebudou chybět ani bandhy – zámky.
  • 3. lekce – Předklony ve stoje i v sedě – Do hlubokého předklonu Vás nedostanou ruce nebo jste měli za to, že ano? Společně si vyzkoušíme hluboké předklony, objevíme jejich sílu vhledu dovnitř a naučíme se používat břicho jako nástroj dechu pro snažší předklon.
  • 4. lekce – Twisty ve stoje, v sedě i leže – Twist je důležitý pro správnou funkčnost orgánů. Především pak trávicího traktu. Detoxikují tělo a ulevují od bolesti zad. Jejich správné provedení závisí na správné technice. Ukážeme si, jak se dostat do twistů šetrně, a jak se v nich cítit přijemně, abychom mohli dýchat.
  • 5. lekce – Série věnovaná naučeným dechovým technikám a asánám.

Každý týden se budeme věnovat jedné pranajámické technice (nádí šodána, udžájí, rytmické dýchání …) a meditaci. Praktikanti obdrží skripta k probranému obsahu pro samostudium.

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (5)
Instruktoři:
  • Tomáš Helbig
1 150 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám