Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Malý kurz Vinyasa jógy – začátečníciKurzy jógy

01.10. - 21.10.2018Po 19:15 - Ne 21:05

Přijďte se naučit správně propojit dech s pohybem a využít je tak ve váš prospěch, aby bylo cvičení jógy pro vás plnohodnotné.

Vinyása = propojení dechu a pohybu, tzn, že se s každým pohybem nadechujeme či vydechujeme. V tomto 5týdenním kurzu se naučíme několik pránajámických technik, a každý týden si probereme jinou skupinu ásan. Můžete se těšit na stojné pozice, pozice vsedě, rotace, pozice vleže, a to vše propojeno s dechem využijete ve svůj prospěch. V pozicích se pak budete cítit pohodlněji a jistěji.
Kurz je vhodný pro všechny zájemce, kteří se rádi zapotí a praktikují či chtějí začít praktikovat Power, Vinyása či Ashtanga Vinyása jógu. Je nevhodný pro lenivé 🙂

Program

Koukneme se pod pokličku dýchání – hlavní pozornost budeme věnovat udžájí dechu v Pozdravu Slunci a dopodrobna si rozebereme jeho jednotlivé asány.
Stojné, balanční pozice. Naučíme se, jak správně stát v Samasthitihi, co dělat, aby byl bojovník silný, a jak si udržet balanc na jedné noze. Zaměříme se opět na dech a jeho funkčnost ve stoje. Nebudou chybět ani bandhy – zámky.
Předklony ve stoje i vsedě, hluboké předklony a jejich síla vhledu dovnitř. Naučíme se používat břicho jako nástroj dechu pro snazší předklon.
Rotace ve stoje, vsedě i vleže – jsou důležité pro správnou funkčnost orgánů, především pak trávicího traktu. Detoxikují tělo a ulevují od bolesti zad. Jejich správné provedení závisí na správné technice. Ukážeme si, jak se dostat do rotací šetrně, a jak se v nich cítit příjemně, abychom mohli dýchat.
Každý týden se budeme věnovat jedné pránajámické technice a meditaci. Praktikanti obdrží skripta k probranému obsahu pro samostudium.

Další informace

Studio:Dům jógy Anděl (8)
Instruktoři:
  • Edita Michalčáková
1 200 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám