Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Letní tábor o zdravém životním stylu: jóga a ájurvéda v Orlických horách 2016

13.08. - 21.08.2016

Letní tábor o zdravém životním stylu: jóga a ájurvéda v Orlických horách 2016

NOVÁ NÁPLŇ už tradičního letního programu. Letos budeme mít již pošesté příjemnou příležitost, jak si odpočinout v přírodě českých hor, zhluboka se nadechnout, uklidnit mysl a zároveň se opět naučit něco nového, co se jinde v Čechách nedozvíte. A samozřejmě se zase vidět se známými z celé republiky.

13. – 21. srpna 2016

Letní tábor o zdravém životním stylu s jógou a ájurvédou může být příjemným zpestřením letních prázdnin, ale současně i v českém prostředí unikátním celkově ozdravným týdnem, během něhož prospějete jak tělu, tak mysli. Tábor letos poskytne volnou formou návody k řešení jedné z nejčastějších příčin dnešních civilizačních onemocnění – stresu. Na chatě v krásné přírodě u Deštného v Orlických horách Vás naučíme uklidňující dechové techniky a tělesně mentální cvičení. Zároveň se z hlediska ájurvédy budeme intenzivně věnovat otázkám prostředí, v němž žijeme a jídla, které jíme, protože právě tyto faktory přímo ovlivňují naši psychosomatickou pohodu. Především jídlo je lehce ovlivnitelné tak, aby nám nebylo pomalým jedem, ale lékem. Propracované systémy ájurvédy a jógy jasně ukazují, jak málo vlastně stačí, a přijdou první pozitivní změny. Věnovat se budeme ájurvédskému konceptu zdraví a nemoci, příčinám i prevenci dosažitelné naší částečně vědomě proměnitelnou konstitucí (prakrti) skrze práci s dóšami (váta, pitta, kapha) a gunami. Psychosomatické zdraví může rovněž výrazně ovlivnit správně cílený dotek. Právě ten považuje ájurvéda za největší zdroj informací o člověku. Řeč tedy bude o významu a moci doteku v běžném životě a vyzkoušíme si i některé jednoduché postupy ájurvédské masáže. Právě vhodně prováděná olejová masáž může snižovat náchylnost ke stresu i sklon k nezdravému životnímu stylu. Vše rámuje osvobozující filozofie staroindické védánty, která nám umožňuje podívat se na svůj život z jiného úhlu.

V českém prostředí unikátně komplexní program vedený indickým učencem se skládá z každodenních jógových cvičení a přednášek, které doplňují volnočasové aktivity jako masáže, procházky v přírodě a společná posezení u ohně se zpěvem. Vzhledem k tomu, že program je určen pro menší skupinu kolem třiceti zájemců, nabízí se i jedinečná možnost využít celodenní přítomnosti lektorů k individuálním diskuzím a konzultacím. Program je vhodný i pro úplné začátečníky.

Sérii přednášek, cvičení a diskuzí povede v češtině indický učenec jógáčárja šrí Véda Čaitanja (vl. jm. Ajay Bobade, MA. et Msc., nar. 1977 v Púně, Indie; zakladatel Yoga Surya International: Akademie jógy a védských studií, který již deset let žije a učí v České republice, kde vede intenzivní studijní programy založené na tradičních hodnotách jógy, védánty a ájurvédy i akademickém přístupu jako alternativě k moderním trendům jógy. Více viz www.yogasurya.cz). Monika Perutková, absolventka Pedagogické fakulty, se pod jeho vedením učí jógu, ájurvédu a védskou filozofii. Podílí se na přípravě a průběhu kurzů. Na táboře povede odpolední lekce jógy, ráda zodpoví Vaše dotazy týkající se organizace a po táboře pošle audio nahrávky z přednášek. Volnočasové aktivity a masáže má na starosti Pavel Boštík, muzikant a muzikoterapeut, praktikant Usui Shiki Ryoho Reiki I, II, – Karuna Ki Reiki I, II, atd. Povede ranní, popřípadě odpolední meditace a cvičení Qui Kung. V době odpoledního klidu provádí pouze pro účastníky tábora masáže, na které je možné se po příjezdu objednat. Společné večery nám zpříjemňuje hrou na kytaru.

Ubytování:

Ubytování je ve 3-4 lůžkových pokojích v chatě se společným sociálním zařízením. Chatu Radost máme úspěšně několikrát vyzkoušenou a jsme tu rádi. Ubytování je skromné, čisté a funkční. Přístup majitelů k nezaplacení. Pro zájemce, například rodiny, které přijedou spolu s malými dětmi, je možné dopředu zarezervovat vlastní chatičku v areálu (nutná individuální domluva, zvláštní cena, viz ceník).

Stravování formou vegetariánské plné penze

Stravování probíhá formou vegetariánské plné penze v jídelně chaty, včetně lehké odpolední svačiny a čaje, který je k dispozici celý den. Místní kuchař se vždy snaží vyhovět. V chatě je pitná voda. Na baru je možné zakoupit drobné občerstvení.

Volný čas a zábava

Součástí velkého areálu je hřiště, kde je možné hrát volejbal a nohejbal. K zapůjčení je také badminton. Máte-li rádi turistiku či jízdu na kole, můžete se vydat na výlet po okolí. Nedaleko se nachází lanový park. Deštivé dny je možné trávit v jídelně hrou kulečníku, karet či jiných společenských her. Součástí herny je i dětský koutek a je možné roztáhnout i ping-pongový stůl. Večer bude probíhat promítání indických filmů a fotek z cesty do Indie, malování hennou a zpívání u táboráku za doprovodu kytary.

 

Místo pobytu:

Horská Chata Radost, Plasnice 124,  Deštné v Orlických horách 51791, Česká republika

Doprava:

  • Autobus: Hradec Králové – Deštné v Orlických horách (zastávka – Plasnice)
  • Auto: Hradec králové – Třebechovice – Opočno – Dobruška – Kounov – Plasnice – Horská Chata radost (GPS: 50.314665,16.317722 / 50°18’52.794″N, 16°19’3.799″E)
  • Parkování před chatou

Cena: 5950 Kč.

Cena zahrnuje:

Cca. 50 vyučovacích hodin (osm dní celodenního programu), ubytování ve 3-4 lůžkových pokojích v chatě se společným sociálním zařízením a plnou vegetariánskou penzi. (Vlastní samostatná chatka za příplatek.) Ve volném čase možnost Pavlových masáží (mimo cenu).

Další informace

Studio:Chata Radost
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Zálohu a registrační poplatek, celkem 2000 Kč, lze složit v hotovosti do 15.7.2015 po domluvě, nebo na čislo účtu 670100-2209804156/6210 (mBank), variabilní symbol: vaše telefonní číslo. Registrační poplatek (1000 Kč) ze zálohy je nevratný.
5 950 
Zpět na vyhledávání

PROGRAM

Příjezd v odpoledních hodinách 13. srpna 2016. První společné setkání proběhne v 18.00 hod při večeři.

7:00 – 7:30       Ranní meditace

7:30 – 8:30       Jóga

8:30 – 9:00       Snídaně

9:00 – 10:30      Přednáška

10:30 – 10:45   Přestávka

10:45 – 12:15   Přednáška

12:15 – 13:00   Oběd

13:00 – 16:00   Volno

16:00 – 16:30   Svačina

16:30 – 17:30   Cvičení

18:00 – 19:00   Večeře

19:00 – 20:30   Večerní programPartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám