Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Letní minikurz – Na vlně dechu: ranní aštangaKurzy jógy

29.07. - 12.08.2020St 7:30 - St 8:30

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a látkovou výměnu a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli.
Hlavní osou kurzu je souběžné hledání stability a lehkosti v pozicích i v pohybu (vinjása) a vědomá práce s dechem. Lekce otevíráme cvičením, které probudí tělo a dech a pak přecházíme k pozdravům slunci a dalším pozicím. Studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci, které si tak mohou přizpůsobit svým individuálním možnostem a postupně rozvíjet a prohlubovat ve svém tempu.

Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy jsou tyto výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly účinek na celý organismus.
Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích jógových pozic – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Aštanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

Další informace

Studio:Akasha (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
480 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám