Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Letní minikurz Viniása – plynulé a dynamické přechody mezi pozicemiKurzy jógy

29.08. - 26.09.2019Čt 17:45 - Čt 19:15

Minikurz je otevřený všem zájemkyním a zájemcům o silovější a rozhýbanější jógovou praxi, při které ale nerezignujeme na vědomý pohyb, plynulost a pozornost. Vinjása je forma jógového cvičení, název odkazuje k plynulému toku pohybu z jedné pozice do další, vinjása je tu metaforou plynutí. Princip vinjásy zároveň odkazuje k tomu, že komplexnější pohybové vzorce/pozice budujeme postupně od jednodušího ke složitějšímu. V tomto minikurzu se dotkneme obou aspektů ve vztahu k přechodům mezi pozicemi.

Budeme se inspirovat některými klasickými přechody (přískoky a odskoky v pozdravu slunci) i méně známými přechody mezi pozicemi, které se používají v aštanga józe (znalost této metody není pro kurz nutná). Plynulost cvičení není rozhodně výsadou fyzicky zdatných jedinců, je to možnost, jak se hýbat, kterou si může zvolit každý bez ohledu na to, kde se zrovna v józe nachází. K budování síly a obratnosti tyto dynamické přechody ale výrazně přispívají.

Pokud pečujeme o přechody mezi pozicemi, tedy provádíme je vědomě, s lehkostí a tak, aby nám pomohly následnou pozici zaujmout, cvičení se stane usebranější a mysl nikam neutíká, zůstává spojená s pohybem a dechem. Můžeme tedy také říct, že i dynamické přechody ve svém výsledku pomáhají zklidnit mysl a ponořit se ještě o něco hlouběji do jógové praxe.

Další informace

Studio:Akasha (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
840 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám