Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Vinjása jógy : jógová anatomie, bandhy a páteřKurzy jógy

11.01. - 29.03.2017St 17:45 - St 19:15

Bandhy jsou specialitou jógové anatomie, jejich tvar a funkci můžeme přidodobnit k obloukům a klenbám. Správně fungující pohyb či jógová pozice má kvality dobrého rozdělení síly a flexibility v těle. Nejenom vizuální, ale i “vnitřní” efekt takového pohybu do a z pozice (vinjásy) a setrvání v ásáně má kvality “klenutí”. Od “fyzických” oblouků v našem těle, které dokážeme cítit a přisuzovat jim jednoltivé svaly a kosti našeho těla se dostaneme k bandhám ( v prvním běhu od ledna do března především k pada bandze, mula bandze, lehce udijána bandze). Přestože některé tradice jógy spojují bandhy s kontkétními svalovými stahy, v kurzu budeme přistupovat k bandhám jako energetickým situacím, které vznikají součinností dechu a pohybu.

V běhu od ledna do března se budeme zaobírat především našimi chodidly, pada bandhou a pánví. Budeme objevovat propojení našich chodidel, pánve a páteře přes klouby různých tvarů a funcí (kotníky, kolena, kyčle). Během kurzu budeme pracovat s klasickými i méně známými jógovými ásanami a jejich propojením v sekvencích (vinjásách).

Kurz je vhodný pro ty, kteří mají zkušenost s jógovým cvičením (není vhodný pro začátečníky) a pro ty, kteří nevnímají vinjása jógu jako cvičení, kde se musí provést během 90 minut desítky čaturang a musí se prolít kaluže potu : )

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
2 400 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám