Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz | Úvod do soft aštangy vinjásyKurzy jógy

26.02.2013

Informace ke kurzu:

Kurz je sérií uzavřených a na sebe navazujících lekcí, které postupně přibližují systém vycházející z celkově náročnější první série aštangy vinjásy. Každá lekce navazuje na lekci předchozí, kterou rozvíjí, od počátku kurzu se tedy necvičí celá série a její zvládnutí není v rámci tohoto kurzu ani cílem. Soft aštanga je „změkčena“ množstvím průpravných cvičení a variant jednotlivých ásan z originální série, stejně jako je obohacena obsahy z hatha jógové praxe. Soft aštanga tedy nedodržuje skálopevně všechny danosti originální aštanga vinjásy. Kurz je určen vážnějším zájemcům, kterým by měl umožnit více proniknout do celého systému a naučit je, jak a co můžou doma cvičit sami tak, aby jim praxe neublížila a byla naopak přínosem. Kurz je určen menšímu počtu cvičících. Lektor se oproti otevřeným lekcím více věnuje jednotlivým cvičícím, kterým pomáhá nalézt optimální uchopení jednotlivých ásan, nevede lekci způsobem spolucvičení.

Kurz je určen všem od začátečníků po středně pokročilé, kteří mají potřebu „odautomatizovat“ svoji rutinu a naučit se citlivěji vnímat nuance jednotlivých pozic. Cílem kurzu je přiblížit zájemcům změkčenou verzi aštangy tak, aby pochopili, že nejde o to „odřít“ celou sérii, ale naučit „téct“ spolu s vinjásou a užívat si krásu tristhany.

Nejde o cestu za extrémními výkony, ale o pochopení a navázání hlubšího trialogu mezi tělem, dechem a myslí. Zájemci o exotickou gymnastiku zde budou proto patrně zklamáni.

Kurz je rozčleněn do 8 lekcí v 8 týdnech.

Kontraindikace:

Kontraindikace: vysoká nadváha; nedávné operace, úrazy či akutní záněty kloubů a páteře; výrazná hypertenze/hypotenze; epilepsie; zelený zákal; žaludeční vředy; horečnaté stavy a viróza; rekonvalescence

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Barbora Vítů
  • Praha 5
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám