Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

KURZ PÁNEVNÍ DNO A JÓGOVÁ TERAPIE PRO ŽENY IIKurzy jógy

09.04.2014

Páteří kurzu je metoda 3 x 3 Školy pánevního dna (3 patra těla – krk, pánev, chodidla ve 3 rovinách – fyzioterapie, psychosomatika, energie). V průběhu kurzu se naučíme používat pánevní dno nejen ve všedním životě. Naše pánevní dno má někdy tendence se příliš stahovat nebo naopak povolovat a obojí znemožňuje jeho funkčnímu (pružnému, živému) fungování. Ochutnáme si naše vlastní nastavení a řešení. “Ženské” ásany, dýchání s pánevní bránicí a mnoho jiného… Vhodné také pro úplné začátečnice v józe.

Kurzy pánevního dna jsou pokaždé jiné…
Pánevní dno jako ženský základ- lokalizace a anatomie. Posilování a relaxace všech 3 vrstev PD. Tři patra těla.
Techniky, jak pánevní dno používat v běžném životě i v době nemoci, fyzioterapeutické, energetické a přes emoce. Močová inkontinence a jak na ni, menstruace, porod, menopauza, hormony
Ženské Tao
Tantrická cvičení – jemně a citlivě pro každou ženu
Psoas – „sval duše“ (velký bederní) a co s ním
Múlabandha coby mocná technika – ochutnávka
Bioenergetika – přes tělo k emoci
Lunární cykly a cvičení pro každou ženu
Péče o prsa (rovina tělesná a emoční)
Posílení hlubokého stabilizačního systému (bez pánevního dna to nejde) a cvičení s celým tělem. Jak hluboce zasahuje naše anatomická struktura do psychiky (a naopak)?

Cílem kurzu není jenom klasické „zacvičení si“, ale poznání. Účastnice dostanou každou lekci skripta. V kurzu techniky postupně vyzkoušíme a zakomponujeme do běžného života. Zároveň nabízí možnost postupně poznat své tělo a díky dostatku času jít hlouběji nejen skrze klasické jógové techniky. Ve druhé části kurzu budeme do každé lekce zařazovat praxi jógy podle momentálního ženského (lunárního) cyklu (klid či dynamika, flow nebo statika, různé druhy pránajámy aj.). Kurz je také vhodný pro ženy, které mají problémy v pánevní oblasti (inkontinence, hormonální, záněty, prolaps, neplodnost, bolesti beder aj.). Zvednutí či relaxování a zpružnění pánevního „košíku“ přispívá k ozdravení celé této oblasti.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám