Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz jógy jako cesty k sobě samému Kurzy jógy

02.01.2013

Navazující kurz pro zkušenější. Předpokládají se schopnosti práce v ásanách, vědomé dýchání, rozvinutá vnímavost. Náplní jsou asány, pránajama, meditace, práce s nervovým systémem, jóga snu a spánku, rozvoj neduálního vědomí.

Co je cílem kurzu:

Praxe jógy nás vede k plnému uvědomění si podstaty naší bytosti a odstranění nevědomosti, která je příčinou našeho utrpení. Výsledkem je vědomé blažené bytí v souladu s kosmickými principy, klidná mysl, zdravé tělo a možnost rozvinutí životního potenciálu. Tuto cestu musí sice každý projít sám, ale své zkušenosti můžeme sdílet.
Kromě cvičení ásan, relaxace a dechových technik, které Vám – zejména pokud je budete praktikovat i sami doma – mohou pomoci cítit se lépe: uvolněněji, vnímavěji a při síle, Vás stručně seznámím se základy jógové filozofie – osmi větvích královské jógy, cílem jógy a dám Vám základy k vytvoření vlastní jógové praxe.

Pokud Vás jóga zaujme, můžete získat účinný nástroj k lepšímu životu a celoživotní vášeň 🙂

Jak vypadá hodina?

Po krátkém protažení a prodýchání za účelem zvnitřnění a otevření se následují aktivní jógové pozice – ásany. Jejich tempo je pomalejší, ale provedení je velmi aktivní, rozvíjející uvědomění. V závěru přecházíme k pasivním ásanám a relaxaci spojenou s pránajamou či přípravou na ni. Po prvotním naučení se základů ásan – jejich zaujetí a práce v nich – se postupně přidává práce na dalších detailech, jemnější práci svalů a kloubů. Jakmile se tělo i mysl díky pravidelné praxi ásan a stanou citlivějšími a vnímavějšími, přidáme pomocí dechových technik práci s vnitřní energií – pránou (v terminologii čínské medicíny ji možná znáte pod pojmem čchi) a začneme pracovat na vědomé harmonizaci a kontrole nervového systému. Forma praxe není pevná, ale mění se tak, aby průbežně podporovala harmonizaci celé naší bytosti podle jejího aktuálního stavu. Často je prostor i na humor, neberu to tak vážně, jak to z množství textu může vypadat.

Menší počet účastníků umožňuje individuální přístup a přizpůsobení ásan Vašim možnostem. Pokud máte rádi rychlé dynamické směry, můžete být překvapeni a obohaceni velmi rozdílnou zkušeností – nelítáme z pozice do pozice, na všechno si dáváme dost času. Pokud jste zvyklí na pomalejší směry, můžete být překvapeni a obohaceni intenzitou.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám