Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz jemné a citlivé jógy II.Kurzy jógy

27.01.2014

Kurz bude pokračováním první části, která probíhala od září do prosince 2013. Je však otevřen i novým zájemcům, kteří první část neabsolvovali. Pro ně máme připravené dvě úvodní opakovací lekce ve dnech – pondělí 6. a 13. 1. a středy 8. a 15. 1., kde Vás lektorka podrobně seznámí se základními principy a sestavou cviků, které první část kurzu pokrývala.

V kurzu II navážeme na základní principy a sestavu a budeme je dále rozvíjet. Prohloubení nebude spočívat v množství nových pozic ani jejich obtížnosti. „Pokročilá práce“ bude spíše vnitřní. Budeme se zabývat možností být vnímavější k tomu, jak spolu jednotlivé části těla souvisejí a budeme zkoumat, jak s tělem pracovat jako celkem, aby celé tělo podporovalo celé tělo. Každý však bude mít prostor vnímat to, co mu bude v daném okamžiku dostupné. Cílem je cesta sama.

Cvičení je inspirováno metodou tzv. dynamické jógy podle učitelů Godfriho a Olivie Devereux. Dynamikou se v této metodě rozumí jemné rytmické pohyby a přechody z pozice do pozice, ne síla a rychlost. Pozornost je kladena na citlivost provedení, soulad dechu a pohybu a příjemný vnitřní pocit, nikoli dokonalý vnější tvar.
Citlivým opakování se tělo učí znovu nalézt svou celistvost. Mysl je instrukcemi lektora neustále vedena k prociťování těla, a tak nemá čas ani prostor zabývat se přemýšlením o jiných věcech, které nás běžně zaměstnávají. K tělu přistupujeme bez násilí, respektujeme své momentál ní možnosti, které dále rozvíjíme. Tělo se posiluje a získává více energie, mysl se zklidňuje a znovu nabývá schopnost vnímat jemné signály těla.

Cvičení je vhodné ženy, muže i pro začátečníky. Ti, kteří neabsolvovali první část kurzu se mohou přihlásit, pokud absolvují dvě úvodní lekce, které slouží jako opakovací.

Vzhledem k tomu, že cvičení obsahuje hodně pozic vleže na břiše, není vhodné pro těhotné ženy.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám