Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Jemná jóga: k hlubším základům jógového cvičeníKurzy jógy

05.09. - 19.12.2016Po 20:00 - Po 21:30

K jógovému cvičení můžeme přistupovat ze dvou směrů: buď budeme usilovat o “pokrok” děláním komplexnějších pozic anebo prohlubováním a zhutňováním pozornosti, kterou dokážeme věnovat našemu tělu, pohybu a dechu. Bez patřičného uvědomnění těla můžeme sice dělat vizuálně úchvatné pozice (stejně jako gymnasté, kteří dokážou dělat jógové ásány formálně), ale je možné, že budou postrádat hlavní jógovou esenci.

 Cílem kurzu bude získat či prohloubit povědomí o svém těle, rozvinout svoji praxi jógového cvičení respektující naše současné možnosti a objevit dar klidnější a šťastnější mysli, jako následek práce s tělem. Lekce budou mít kumulativní strukturu a během lekcí projdeme používáné jógové pozice, které za sebou skrývají skvělou pohybovou výbavu pro naše tělo.

 1.) Předklonové pozice – souhra mezi chodidly, pánví a naší hlavou, jak efektivně uvolňovat zadní stranu stehen a rozvíjet jednu z našich základních dovedností – ohýbat se v různých místech našeho těla

2.) Pozice pro spokojené kyčle – napojení chodidel a kyčlí, stabilitu naší pánve a rozmanité pohyby našich kyčlí využijeme při objevování jógových pozic ve stoji i v sedu.

3.) Pozice pro poddajnou páteř – naší páteři svědčí schopnost vlnit se všemi směry, zaklánět se, rotovat a uklánět se. Kontrast pohybu páteře nám ukáže jak funguje uvolnění v doprovodu se stabilizací.

4.) Pozice rovnováhy  – váhu našeho těla mohou zdařile nést i naše paže, zajímavě v těchto pozicích bude fungovat střed našeho těla.

 Kurz je určený začátečníkům i zkušenějším studentům (třeba právě těm, kteří absolvovali pondělní kurz po několikáté : ). Kurz je inspirován přístupem jógové terapie a vinjása jógou, která klade důraz na propojení dechu a pohybu.

Studentům budou k dispozici základní materiály ke kurzu obsahující několik sekvencí vhodných k pravidelnému cvičení.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
2 880 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám