Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Hormonální jógy (10 lekcí)Kurzy jógy

05.10. - 07.12.2021Út 17:30 - Út 18:30

Hormonální jóga spojuje několik druhů jógy. Byla vytvořena Dinah Rodriques jako přírodní alternativa k hormonální léčbě, při poklesu estrogenu v ženském těle, v případě hormonální nerovnováhy. Při lekcích se cvičí daná sestava cviků, která pomáhá vyrovnat hormonální hladinu ženy. Sestavy cviků jsou snadné a logicky seřazené. Sestava je pevně daná a neměnná. Pokud si ji osvojíte, můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv. Principem je stimulace žláz s vnitřní sekrecí. Jednotlivé techniky a cviky pracují s vaječníky, štítnou žlázou, hypofýzou a nadledvinkami. Pohyby v jednotlivých pozicích v kombinaci s dechem pomáhají masírovat právě tyto žlázy i další orgány. Využívá se i cirkulace energie, která pomáhá zintenzivnit účinek na konkrétním místě.

Sestava cviků byla vytvořena především pro ženy s problémy způsobenými hormonální nerovnováhou a stresem. Cviky pomáhají reaktivovat a harmonizovat hormony tak, aby došlo ke zmírnění nebo odstranění nepříjemných symptomů menopauzy, ale i řady dalších problémů, kterými mohou trpět ženy i v podstatně nižším věku. Pomáhá především s podporou početí, při ztrátě menstruace nebo ovulace, při nepravidelné menstruaci, při bolestivé menstruaci, při předčasné menopauze, při symptomech spojených s hormonální nerovnováhou (návaly, nespavost, přecitlivělost, únava, migrény, lámavost vlasů, nehtů), při inkontinenci, při nedostatečné funkci štítné žlázy. Je vhodná pro ženy trpící gynekologickými problémy, pro ženy po porodu a pro ženy po 35 letech, kdy začíná hladina hormonů klesat.

Není vhodná při onemocnění, kdy je nežádoucí zvyšovat hladinu vlastních hormonů a při určitých zdravotních potížích. Ty byste měli zkonzultovat se svým lékařem, případně s lektorem. Obecně se cvičení nedoporučuje těhotným, při pokročilé endometrióze, při onkologických onemocněních, krátce po operacích, při pokročilé osteoporóze, při zvýšené funkci štítné žlázy, při srdečních potížích nebo při potížích s myomy. Hormonální jóga kromě uvedených potíží pomáhá harmonizovat celkový zdravotní stav, pohyblivost kloubů, posiluje organismus a má i příznivý vliv na psychiku. Má velmi pozitivní ohlasy a u ženské populace je stále více oblíbená.

Úspěšnost hormonální jógy záleží na tom, jak pravidelně cvičíte. Na kurzu se naučíte sestavu tak dobře (v podstatě jako násobilku 😊), aby jste ji zvládly cvičit bez problémů samy doma. Aby se dostavily požadované účinky, je nutné počítat s pravidelným cvičením alespoň 3-4x týdně po dobu 30 minut, zpočátku až 5x týdně.

Další informace

Studio:Yoga studio ZEN
Instruktoři:
  • Ivana Dubovská


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám