Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz hatha jógy (asana, pranayama, filozofie)Kurzy jógy

18.01. - 15.03.2017St 18:30 - St 20:30

Kurz hatha jógy je vhodný pro všechny, kteří mají zájem poznat jógu v hlubším kontextu a mají rádi individuální přístup. Zacvičíme si, pak se naučíme pár uklidňujících dechových technik a popovídáme si o základech jógové filozofie, které si budeme vyprávět postupně jako takový příběh o józe 🙂 Dozvíme se, co to vlastně je „jóga“, jak se historicky vyvíjela, až k dnešnímu dni, s jakými jógovými přístupy se můžeme setkat, dále se budeme věnovat pohledu jógy na člověka a na svět kolem a hlavně jak se takové principy dají aplikovat v běžném každodenním životě.

Cílem kurzu je naučit studenty sestavu jógových pozic, které si můžou zacvičit později i sami doma, dát jim kvalitní základ, aby si byli vědomi správného zarovnání se v pozicích, naučit je vnímat svůj dech a pracovat s ním (nejen při cvičení) a prostřednictvím jógové filozofie je inspirovat k zamyšlení o životě a nás v něm. Pokud se podaří motivovat studenty k vlastní domácí praxi a vzbudit v nich dlouhodobý zájem o jógu, tak byl smysl tohoto kurzu naplněn 🙂 Jóga je krásná cesta a způsob života, které nám pomáhá najít si v životě to, co zrovna hledáme, poznat sebe sama a dojít tak vnitřní rovnováhy.

Kurz je vhodný pro všechny, úplné začátečníky i mírně pokročilé, kteří si nechtějí jenom zacvičit a příjemně se protáhnout,  ale také pro ty, kteří mají zájem dozvědět se něco více o jógové filozofii. Učitelka se snaží motivovat a připravovat studenty k vlastní domácí praxi, učí je hatha-jógovou sestavu a poskytne stálým účastníkům také svůj manuál pro domácí cvičení a v případě zájmu také doporučí literaturu pro hlubší studium jógové filozofie.

Kurz se koná každou středu od 18.1.2017 (18:30 – 20:30) dlouhodobě. Je možné se přijít podívat na jednu zkušební lekci. Do kurzu je možné se zapojit i v jeho průběhu. Účastníci kurzu platí vždy 5 lekcí předem. Kurz je dlouhodobý a po 5 lekcích se vždy obnovuje a navazuje na něj pokračování. Kurz je veden v malé přátelské skupince (cca 4-6 studentů), aby tak byl dostatečný prostor pro individuální přístup ke každému studentovi. V případě, že některá lekce odpadne, bude to včas oznámeno předem a lekce vždy nahrazena.

V případě dotazů je možné se obrátit na učitele zde: si_lentium@hotmail.com, +420-735-084-956.

Další informace

Instruktoři:
  • . (0)
Podmínky rezervace:Rezervace emailem na si_lentium@hotmail.com, telefonicky na +420-735-084-956 nebo zápisem zde: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A_T73YjAVvT0nJf7EVvJFxxerP-6IszXXUaOKsH29os/edit#gid=1930513620
Poznámka k akci:Rozvrh: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1A_T73YjAVvT0nJf7EVvJFxxerP-6IszXXUaOKsH29os/edit#gid=1930513620
Poznámka k ceně:180 Kč/ lekce v rámci kurzu (kurzovné se platí na 5 lekcí předem, tj. 900 Kč). 200 Kč / lekce (jedna zkušební lekce, platba po lekci)
180 
Zpět na vyhledávání
  • Asany– cvičení hatha-jógových pozic začíná pozdravy slunce, pokračuje pozicemi ve stoje, na zemi a končí závěrečnými pozicemi – cca 80 min.
  • Pranayama – uklidňující dechová cvičení navazují na cvičení asan, zakončené relaxací v savasaně – cca 20 min.
  • Základy jógové filozofie – systematický na sebe navazující výklad základních jógových principů, dle zájmu účastníků odpovědi na otázky a diskuze – cca 20 min. (vzhledem k oblíbenosti jógových diskuzí často i dle zájmu účastníků o něco déle)


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám