Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Gravidjógy a jógy po porodu pro lektory a pomáhající profese | onlineKurzy jógy

29.05. - 27.06.2021So 13:00 - Ne 19:00
Srdečně vás zveme na kurz Gravidjógy a jógy po porodu pro lektory jógy a pomáhající profese.
Kurz se skládá ze 2 víkendů
1. víkend obsahuje převážně teoretickou výuku a 2. víkend je intenzivním cvičebním workshopem
V první části kurzu podrobně probereme nejen samotné těhotenství a přípravu na porod, ale budeme se věnovat i době poporodní a práci s čerstvými maminkami.
– Seznámíme se s tělesnými změnami v těhotenství a řekneme si, jak jimi projít bez obtíží.
– Procvičíme nejvíce zatěžované partie: dýchací systém, oběhový systém, záda, břicho, hrudník, končetiny.
– Naučíme se, jak cvičit v těhotenství a po porodu i v období šestinedělí a jak vést správně lekce pro těhotné ženy.
– Přiblížíme si témata jako: spinning babies, šátkování, aromaterapie, těhotenské masáže, relaxace, diastáza nebo kdy a zda je vhodná práce s pánevním dnem.

Další informace

Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervace je platná po uhrazení celé ceny kurzovného nevratnou platbou, místo lze převést na jiného účastníka. Pro zachování kvality výuky a individuální přístup, je kapacita kurzu omezena na 14 účastníků V ceně: - materiály pro praxi + nahrávky lekcí – přístupy k cvičebním videím po dobu 6 měsíců, - zvuková nahrávka, - emailová či telefonická konzultace od obou lektorek, - certifikát o absolvování kurzu** **Certifikát je obdržen po absolvování 1. i 2. části kurzu a splnění přípravy a eseje *** pokud byste si celou platbu nyní z jakýchkoli důvodu nemohli dovolit, napište nám email a domluvíme se individuálně na rozložení
Poznámka k ceně:5190 při platbě kurzu do 1. 5. 2021, poté 5890
5 190 
Zpět na vyhledávání
Kdy:
1. ČÁST KURZU 29. – 30. 5. 2021 | ONLINE přes platformu ZOOM
Základní témata kurzu:
– jógová anatomie a fyziologie (budeme se zabývat tématy dýchací a oběhový systém, páteř, diastáza, práce s pánevním dnem) – teorie i praxe,
– cvičení pozic pro období v těhotenství, specifikace cvičení v jednotlivých trimestrech, indikace versus kontraindikace pozic – je to podstatné?
– příprava na porod,
– rovnovážná cvičení,
– dechové techniky,
– efektivní relaxace,
– cvičení v a po šestinedělí a jak pokračovat + indikace versus kontraindikace pozic.
Časový harmonogram:
29. 5. 13:00 – 19:45 – TĚHOTENSTVÍ A POROD
30. 5. 13:00 – 18:15 – ŠESTINEDĚLÍ A OBDOBÍ PO PORODU
Kde: on-line přes platformu ZOOM
2. ČÁST KURZU 26. – 27. 6. 2021 | ONLINE | pokud situace dovolí bude probíhat i prezenčně ve Fitness Malešice
INTENZIVNÍ PRAKTICKÝ WORKSHOP
Během workshopů bude prostor pro procvičování, praktická cvičení, diskuzi a reflexy dotazů. Absolventi workshopů obdrží 6 měsíční přístup k cvičebním videím pro svou praxi. Přestože nebudou workshopy zaměřené již na teorii, budete se moci dozvědět další zajímavosti k daným tématům v průběhu cvičení, které můžete využít jak v běžném denním životě, tak pro svou praxi a práci s klienty.
Workshop bude rozdělen do dvou dnů a čeká na Vás šest tematických okruhů. Budeme se hodně pohybovat, pozorovat a zkoumat.
26. 6. 13:00 – 19:00 – TĚHOTENSTVÍ A POROD
Jóga nabízí nástroje, jak být v klidu a harmonii po všech stránkách, tedy psychicky, fyzicky i duchovně. Pocity žen blížících se ke dni, který by měl být jedním z nejkrásnějších dní v jejich životě, den narození dítěte a zrození sebe do nové role matky, je provázeno obavami: „Zvládnu porod, dokáži se postarat o miminko?“ Tyto pocity a otázky jsou přirozené. S jógovými technikami relaxace, dechu a pozornosti k sobě samé a k miminku, lze získat důvěru v moudrost těla, v celý proces těhotenství, porodu i mateřství.
Jaké jógové nástroje využít?
1. RELAXACE | AFIRMACE pro TĚHOTENSTVÍ a POROD
2. ASÁNY, afirmace v ásanách, popis jednotlivých pozic, jejich provedení, čeho se vyvarovat, jak dýchat
3. JAK ŘEŠIT SPECIFICKÉ SITUACE V TĚHOTENSTVÍ (např. bolest hlavy – dechová masáž hlavy, otočení miminka – vhodné ásany, uvolnění pánve šátkem Rebozo apod.
27. 6. 13:00 – 19:00 – ŠESTINEDĚLÍ A OBDOBÍ PO PORODU
Lidské tělo nemá stereotypní chování, které lze obecně použít pro všechny. Tělo reaguje rozdílně v rámci mnoha faktorů: genetika, pohlaví, rozdílnost tkání, strukturální faktory, individuální způsob držení těla, pohybových vzorů, velikost svalové síly, psychických faktorů a životního stylu (úrovně aktivity, sedavý způsob chování, strava, spánek, vitalita).
Proto bude naší snahou bude rozvíjet empatii k lidskému tělu a uvědomění proč daný pohyb děláme a co tím chceme dosáhnout. Prozkoumáme, co nás spojuje – co odděluje, jak si rozumíme (nejen) s jógovými pozicemi. Jak je můžeme využít v lekcích jógy po porodu, práci s klienty a v běžném denním životě. Společně tak zakusíme živý, dynamický, holistický přístup k lidskému organismu a pohybu. Budeme rozvíjet a probouzet vnitřní sílu cestou k integritě.
V blocích se propojují přístupy inspirované prací Liz Koch, Katy Bowman, Diane Lee, Lely C. Carney, Jill Miller, fyzioterapií, DNS, spirální dynamikou, Feldenkraisovou metodou, Continum Movement a jógovou terapií, jsou ovlivněné i studiem učitelského výcviku Jóga jako vědomá cesta.
1. PÁNEVNÍ DNO, aneb ženské zdraví
2. DIASTÁZA | mýty, omyly a pravdy
3. HSSP a bederní svaly | síla středu


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám