Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Experimentální vinjásaKurzy jógy

13.01. - 22.06.2016St 17:45 - St 19:15

Kurz Experimentální vinjása pro mírně pokročilé a pokročilé: ásánová a dechová laboratoř

od 13.1. do 30.3. 2016 I cyklus, od 6.4. do 22.6. 2016 II cyklus

Kurz bude kombinovat dva rozměry ásánové praxe: vinjásu jako vědomé spojení dechu a pohybu při vstupu do pozice (ásány), výstupu z pozice a při setrvání v pozici; a technickou práci na ásánách ve smyslu objevování nosných principů pohybu těla a jeho fyziologie.

Propojením těchto dvou aspektů se pokusíme objevit klasický princip jógového cvičení, který je založený na propojení konceptů “sthira” (pevnost, stabilita) a “sukha” (snadnost, volnost). Jinými slovy budeme hledat “naší přirozenost” v jógových pozicích. Cesta k této přirozenosti vede kultivací vnitřního prožívání těla a tělesnosti harmonickým propojením síly a jemnosti, kterou je potřeba hledat nejenom v konkrétní jógové pozici, ale i v pohybovém kontextu okolo pozice samotné. Dle mého názoru objevením tohoto přirozeného prostoru našeho těla (nejenom z hlediska rozsahů kloubů a svalů) může vzejít svobodný pohyb, díky kterému můžeme smysluplně objevovat transformační sílu jógového cvičení.

Z hlediska sekvencí lekcí a kurzu budeme postupovat logicky od jednoduchého ke složitému. Přesto je fajn pro účast na kurzu mít zkušenost s jógovým cvičením.

I cyklus – ásánová laboratoř, témata: kyčle a ramena jako vstupenky do hlubšího chápání svého těla, budeme znovuobjevovat nejenom klasické základní ásány ve vztahu ke kyčlím a k ramenou, ale i pokočilé ásány jako padmasana (lotus), urdhva dhanurasana (most), adho mukha vrksana (stojka)… kyčle a ramena ve vztahu k uvolnění, stabilitě a flexibilitě

II cyklus ásánová (a dechová) laboratoř, témata: střed těla jako trup (vztah středu těla a silných břišních svalů), střed těla jako osa (nejenom páteře), střed těla a dech (bandhy)

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
4 200 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám