Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kurz Ashtanga Vinyasa jógyKurzy jógy

01.09. - 15.12.2015Út 19:30 - Út 21:00

Ashtanga Vinyasa jóga [aštanga viňása] patří mezi nejrozšířenější jógové školy. Není se co divit – svou dynamikou a propracovaným systémem dokáže tělo v poměrně krátké době zbavit většiny neduhů (at už jde o migrény, bolesti zad nebo problémy s pokožkou), vrátit kloubům jejich přirozený rozsah a velmi účinně zklidnit mysl. Závěrečná relaxace navíc buduje schopnost zbavit se i sebemenšího napětí.

Na rozdíl od klasických ashtangových sérií, které obsahují jógové pozice (ásany) s pevně daným pořadím, je tento kurz mixem ásan z první, druhé a třetí série. Co si ale z klasického systému Ashtanga Vinyasa jógy ponechává, je způsob dýchání (ujjayi), koncentrace (drishti) a vinyasa (provázání pohybu a dechu s výsledným udržením vnitřního horka).

Ásany – at už s ásanami začínáte nebo za sebou máte několikaletou praxi, v tomto kurzu můžete své základy jak budovat, tak rozšiřovat. Každá lekce totiž bude mít odlišnou skladbu ásan, abyste si probírané principy mohli vyzkoušet v té nejširší škále. A pokud se domníváte, že jste opravdu začátečník, nemusíte se ničeho obávat, u každé pozice si předvedeme i jednodušší varianty.

Pránájáma – už před tisíci lety jogíni věděli, že skrz dechové techniky můžeme získat kontrolu nad svou vitální energií, pránou a že specifickým dýcháním se můžeme zchladit, zahřát, zklidnit, nabudit nebo třeba i zbavit astmatu. Jsou chvíle, kdy na ásany není dostatek prostoru a jsou situace, kdy nám pár minut pránájámy prokáže mnohem větší službu, než úsilí vložené do ásan. Závěrečnou část každé lekce proto věnujeme právě pránájámě.

Po absolvování tohoto kurzu budete připraveni i na náročnější ásany, o kterých se dnes při prohlížení knih nebo videí možná domníváte, že je nikdy nezvládnete, ač byste rádi. Budete také vědět, jaké mají jendotlivé pozice účinky a kdy je lepší místo pozic použít pránájámu. V neposlední řadě se vám zkušenosti z toho kurzu mohou hodit i v případě, že se rozhodnete jógu vyučovat.

 

Další informace

Instruktoři:
Poznámka k akci:Poznámka: V případě dovolené, služební cesty nebo nemoci si lekci můžete nahradit v druhém kurzu. Tj. pokud si objednáte úterní kurz, nahrazovat můžete ve středečním kurzu a naopak.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám