Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

KURZ Ashtanga Vinyasa jógy – 1. sérieKurzy jógy

16.01.2013

Ashtanga vinyasa je ucelený systém jógy, který je založený na pevně daném pořadí ásán, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. Kurz je zaměřený na osvojení a rozvíjení první série ashtanga vinyasa jógy. První série tzv. jóga čikitsa (nebo-li jógová terapie) je zaměřená na především na odstranění páteřních bloků, hledání a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe ashtanga vinyasa jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti a citlivosti k vlastnímu tělu. Ačkoliv se pro své kladné účinky na tělesný stav nazývá první série „jógová terapie“, je určena pro zdravé jedince, kteří nemají problémy s pohybovým ústrojím. Ashtanga vinyasa jóga má dynamický charakter a patří mezi fyzicky náročnější směry jógy.

V kurzu budeme procházet první sérií, jógové pozice budou přizpůsobeny momentálním možnostem praktikujících. Důraz bude kladen na sladění pohybu a dechu a vůbec na roli dechu pro prohloubení jógových ásán. Kurz je určen pro ty, kdo mají nějakou zkušenost buď s ashtangou, nebo s jiným druhem dynamické jógy. Pro úplné začátečníky je vhodný kurz Ashtanga basics s Alicí, který poběží v neděli 18:00 – 19:10, bližší info zde.

9. 1. proběhne otevřená lekce pro zájemce o kurz

(protože kapadacita kurzu je omezená a o kurzy je velký zájem, pokud o kurz opravdu stojíte, doporučujeme Vám přihlásit se a otevřenou lekci 9. 1. navštívit jako takový úvod. Po skončení lekce budou doplněna volná místa z kurzu, ale nemůžeme zaručit, že se dostane na všechny)

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám