Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógová praxe a meditace s indickým mnichem

04.07.2016

Interaktivní přednáška s indickým mnichem

Zveme Vás na zajímavé setkání s indickým mnichem (sanjásinem) Ritodgatou, který se již více jak 30 let věnuje praktikování jógy a meditace. Dozvíte se jaké jsou meditační techniky, jak meditovat, proč je meditace tak důležitou součástí jógové praxe a jak lze i v dnešní rušné době meditaci praktikovat. Součástí setkání bude i praktická ukázka meditace.

Maitri Ritódgata pochází z jižní Indie. Je žákem indického duchovního mistra Šrí Tatháty, v jehož ášramu žil a pod jehož vedením praktikoval do roku 2006. Ritodgata mimo jógu a meditace učí také principy a zákony Dharmy – živé moudrosti – pochopení smyslu přírody a stvoření. V současnosti žije se třemi dalšími mnichy v menším ášramu na odlehlém místě v Kerale. Ritódgata boří představu o vážných a zamlklých mniších a je znám svou veselou, srdečnou povahou a vytříbeným smyslem pro humor. Díky své osobní praxi i mimořádné schopnosti vhledu dokáže do hloubky osvětlit principy jógy a ukázat, jak lze spojit aktivní život s jógovou a duchovní praxí.

Maitri Ritódgata pochází z jižní Indie. Je žákem indického duchovního mistra Šrí Tatháty, v jehož ášramu žil a pod jehož vedením praktikoval do roku 2006. Ritodgata mimo jógu a meditaci učí také principy a zákony Dharmy – živé moudrosti – pochopení smyslu přírody a stvoření. V současnosti žije se třemi dalšími mnichy v menším ášramu na odlehlém místě v Kerale. Ritódgata boří představu o vážných a zamlklých mniších a je znám svou veselou, srdečnou povahou a vytříbeným smyslem pro humor. Díky své mnohaleté osobní praxi i mimořádné schopnosti vhledu dokáže do hloubky osvětlit principy jógy a ukázat, jak lze spojit aktivní život s jógovou a duchovní praxí. Do Čech jezdívá od roku 2002 a v Iyengar Yoga Institutu Praha ho přivítáme již potřetí.

Úvodní hudební vyladění provede Petr Korbelář, Jan Kotulán a Mikoláš Bělík.

Těšíme se na Vás 🙂

Další informace

Studio:Iyengar Yoga Institut Praha (1)
Instruktoři:
  • maitri Ritodgata
Podmínky rezervace:Platba je možná pouze hotově. Změny vyhrazeny.
Poznámka k ceně:vstupné je dobrovolné, 200 Kč je doporučený příspěvek, který půjde na obnovu ášrámu
200 
Zpět na vyhledávání

18:00 – 20:00

Úvodní hudební vyladění provede Petr Korbelář, Jan Kotulán a Mikoláš Bělík.Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám