Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jógou proti bolestem zadKurzy jógy

13.09.2013

Bolavá záda jsou bez nadsázky civilizační chorobou. Na vině je obvykle sedavý životní styl, zažité nesprávné držení těla, vývojové deformace na úrovni páteře dané nedostatkem nebo přebytkem nesprávného pohybu, neblaze uložené emoční imprinty atp. Obecným pojítkem všech faktorů, je většinou nedostatečná pozornost – (ne)věnovaná ať už ose páteře a motorickým návykům nebo naší psychice.

Jóga nabízí řešení skrze práci s pozorností na úrovni těla, dechu a mysli, čímž i systematicky uvolňuje a zároveň zpevňuje ztuhlé klouby, napjaté svaly a pokřivenou páteř, které druhotně způsobují, že se tok životní energie (prány) blokuje a stagnuje. Kloubní spojení a úpony svalů jsou nervově bohatě zásobenými místy, a při jejich ztuhlosti či zbytečném napětí vzniká chronické podráždění s mnoha sekundárními důsledky.

Tam kde není dostatečný proud životní energie, je strnulost. Ne nadarmo staří Číňané říkali, že:“Člověk je tak starý, jak pružná je jeho páteř.”

Chystaný kurz nabídne systematický hatha jógový přístup k problematice zad a páteře, jako i přilehlých svalových, vazivových a nervových komplexů.

Posílíme ale i uvolníme potřebnou svalovou a kloubní oporu zad, naučíme se správnému držení těla tak, aby záda nebolela i v běžném “provozním režimu” každého dne.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám