Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga pro maminky s dětmiKurzy jógy

05.09.2011

Jóga pro maminky s miminky od 2 měsíců do 1,5 roku.

Proč je vhodné začít cvičit s naším miminkem, co nejdříve? A proč právě jóga je vhodným cvičením pro naše nejmenší a pro maminky po porodu? Protože rodiče hrají základní roli v době, kdy děti objevují první pohyby. Fyzický kontakt milujícího rodiče podporuje důvěru dítěte a pomáhá mu při startu na cestě životem. Tento fyzický kontakt zklidňuje nervový systém dětí a posiluje jejich obranyschopnost.

Cvičení jógy pomáhá miminkům při jejich růstu a vývoji. Miminka, která mají příležitost pohybu v co nejranějším věku, mají větší sebevědomí a jsou šikovnější v době, kdy se učí sedět, lézt a chodit.

Lekce jógy pro maminky s miminky upevňují vzájemnou vazbu mezi nimi a pomáhá maminkám aktivně se podílet na neuromuskulárním vývoji dítěte. Zároveň maminky při cvičení znovu získávají svou fyzickou kondici, učí se soustředění a relaxaci. Navíc se mohou radovat ze vzájemného pohybu se svými dětmi a potkávají nové známé, které procházejí podobným životním obdobím.

Samotná lekce jógy pro maminky s miminky trvá 90 minut a skládá se z několika částí:

* Počátečních 15 minut je věnováno přípravě na cvičení.
* První fáze cvičení je zaměřena na maminky, během této části se cvičí pózy zlepšující tělesnou kondici po těhotenství a porodu.
* Další část je zaměřena na cvičení miminek.
* Závěrečných 15 minut je věnováno relaxaci.

Toto cvičení jógy je vhodné pro miminka od 2 měsíců do1,5 roku a pro maminky není nutná předchozí zkušenost se cvičením jednotlivých asan (póz). Tyto lekce jsou flexibilní a přizpůsobují se potřebám našich nejmenších. Není třeba se těchto lekcí bát, čas strávený s ostatními maminkami a jejich ratolestmi je příjemný, děti se pomalu učí sociálním kontaktům a maminky dělají něco pro sebe.

Více informací o cvičení Jógy pro maminky s dětmi

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Ing. Jana Smažíková R.Y.T
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám