Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga jako terapieKurzy jógy

11.09. - 30.10.2016Ne 19:30 - Ne 21:00

V osmidílném cyklu lekcí “Jóga jako terapie” ošetříme postupně čtyři významné celky, s důrazem na vzájemnou propojenost tělesné a mentální roviny. Každý týden nabídneme jednu lekci této série s tím, že každé téma bude mít dva díly.

 1, 2 MAGIE STŘEDU

se věnuje citlivé oblasti bederní páteře, kyčlí, pánve, psoasu a hamstringů. Vzájemná provázanost celé této zóny často komplikuje její hlubší relaxaci a potažmo uzdravení. Série ásan, dechových cvičeni a relaxačních technik vám pomůže přinést do středu vašeho těla uvolnění, které je synonymem hybnosti a mentální stability.

 3, 4 LIDSKÁ KŘÍDLA

Náš emoční “rozlet” se odehrává v horní polovině těla, konkrétně v oblasti hrudníku, ramen, hrudní páteře, krku a paží. Tam je ovšem i blokován. V této části jógové terapie budeme otevírat hrudník a ramena, vyprovodíme emoce strachu a úzkosti, které se tam často ukrývají. Podíváme se, jak zdravý máme krk, důležitý neurologický most mezi mozkem a zbytkem těla. Uvolníme a srovnáme hrudní páteř a posílíme paže.

 5, 6 ZDRAVÉ JÁDRO

Není nutné mít vyrýsované břišní svaly, ale jejich ochablost bývá zodpovědná za kolaps a bolesti páteře. Totéž platí o zádových svalech. Spolu se svaly pánevního dna tvoří komplex břišních a zádových svalů stabilizační systém našeho těla, významnou osu vertikální stability. Je v ní síla a pružnost, pokud je funkční. V opačném případě začneme dříve či později přetěžovat některé vnější svaly, což vede k jejich zánětům a kolapsu páteře. Pojďme tedy k jádru věci!

 7, 8 HORMONÁLNÍ KOUPEL

Bez správné práce žláz s vnitřní sekrecí se funkce našeho těla a mysli začnou vychylovat. Pociťujeme únavu nebo neurózu, přibíráme na váze nebo hubneme, máme tendenci k depresi a úzkosti, špatně trávíme a spíme, oslabuje sexuální apetit. V poslední části cyklu lekcí terapeutické jógy použijeme specificky zaměřené ásany, dechová a relaxační cvičeni k oživení funkce klíčových hormonálních center jako jsou hypofýza, epifýza, štítná žláza, nadledvinky, sexuální žlázy nebo játra a pankreas.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Petr Ulrych
1 440 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám