Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga jako řeč tělaKurzy jógy

08.09. - 01.12.2016Čt 10:00 - Čt 11:30

Naše tělo je moudré, naše tělo ví. A promlouvá na nás. Neustále.

Naše tělo mluví, má svou řeč. Nasloucháme jí?

Jóga je prastará metoda, která odráží řeč našeho těla. Každá pozice má hluboký význam a působí na nás – nejen na naše fyzické tělo skvělým protažením a zpevněním, ale přináší nám i určitou náladu, prožitek, pocit a možná i nové myšlenky. Pokud navíc do jógových pozic vneseme relaxaci, můžeme tak z těla uvolňovat i uložené informace a zamrznutí a vypouštět, co už nám neslouží k užitku a zdraví – na fyzické, energetické, emoční i mentální úrovni. A užít si tak více svobody a lehkosti ve vlastním těle.

V tomo kurzu / jógových lekcích se můžete těšit na báječnou jemnou tantrickou jógu, při které se budeme věnovat našem tělu a jeho naslouchání. Poznávání svého vnitřního prostoru a možná i poodhalování své podstaty.

 Jóga v překladu znamená propojení, souznění. Pomocí jógových pozic, technik a meditace se učíme tomuto “umění souznít”. Budeme se zabývat praxí, která nejen  pomáhá probouzet parasympatetický nervový systém, tj. pocit klidu a ticha a umění je navodit i v běžném životě, ale také zprostředkovává hluboké vhledy do našeho vnitřního světa a osobního fungování. Je krásné rozumět sami sobě-od sebe vždy vycházíme. Tantra praví: poznej sebe a poznáš celý Vesmír.

 Jóga to bude jemná, vedená v meditativním tempu, orientovaná více na náš vnitřní svět. Je vhodná pro ty, kteří chtějí prohloubit svou jógovou praxi, ale i pro ty, kteří třeba teprve začínají. Zaměříme se na mírně delší držení asán (pozic) a práci s našimi energetickými centry (čakrami), skrz které budeme vnímat naše vnitřní fungování a naladění.  Během jemné a pomalejší praxe si užijeme jak uvolňování fyzických částí našeho těla, tak i proudění energie. Tím můžeme podpořit naši vitalitu, kreativitu, otevírat srdce a učit se umění kontroly vlastní mysli a svobodě nadhledu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Dagmar Volfová
2 160 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám