Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jóga a cvičení po porodu

08.10.2016So 9:30 - 12:30

Tříhodinový seminář zaměřený na správný a šetrný návrat těla po porodu, a to jak po porodu spontánním, tak zdlouhavější návrat po císařském řezu. Je možné jej absolvovat brzy po porodu (min. 3 týdny  po císařském řezu), také v těhotenství (s drobnými úpravami během cvičení).

PROGRAM:
Nejprve si řekneme, co obecně platí pro fyzické aktivity po porodu, jaké jsou principy cvičení a jógy v rané i pozdější fázi šestinedělí a dalších měsících po porodu a jaké jsou naopak typické chyby, kterými si můžeme poškodit určité oblasti těla (např. prohloubit břišní rozestup, bolesti zad, bederní lordózu, bolest kloubů, “rozklížení” pánve). Naučíme se zapojovat pánevní dno a hluboké břišní svaly, ověříme si, jaký máme tonus břišních svalů, a otestujeme si míru rozestupu (diastázy). (9.30 – 10.30)
Po přestávce proběhne 60minutová lekce poporodního cvičení a jógy. (10.40 – 11.40)
Poté vám předložím “návod” na domácí cvičení – co a kdy od porodu postupně začít cvičit, zvlášť probereme způsob zotavení po císařském řezu.
Závěrečná fáze semináře bude věnována principům držení těla při nošení dětí – ať už v náručí nebo v šátcích, vacích či nosítkách. (11.40 – 12.00)
Zacvičíme si sestavu užitečných cviků, vhodných po nošení miminka – kompenzujících zkracování a ochabování určitých partiích těla při častém nošení. Na úplný závěr vás čeká několik praktických tipů pro každodenní činosti, abychom si šetřily záda, srovnaly tělesné dysbalance atd. (12.00 – 12.30)

Seminář povede Eva Hrdličková, která je aktuálně rok a půl po druhém porodu a sama projógovala obě těhotenství doslova až do posledního týdne. Postupně vypracovala svůj systém jógy pro těhotné a poporodního cvičení, který neustále vyvíjí, a studium a poradenství rozšiřuje o další oblasti.

TERMÍN: sobota 8. 10. 2016, 9.30 – 12.30
MÍSTO: taneční sál ZUŠ Universum, Kořenského 23b, Brno-Řečkovice
CENA: 400Kč (na místě)
S SEBOU: občerstvení; případně deka na relaxaci, pomůcky, na které jste při józe zvyklé. Podložky budou zajištěny. V případě, že budete mít miminko s sebou, potřeby pro něj, dečku, nosítko atd.
NUTNÁ REZERVACE na efilipkova@seznam.cz nebo na 608 050449

Další informace

Studio:Jóga Eva (1)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervace telefonicky či emailem.
Poznámka k ceně:Platba na místě.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám