Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Jin jóga pro domácí praxi

08.11.2015Ne 10:00 - 12:30

Nemusíme hledat venku, ani chodit daleko. Nejlepšími učiteli jsme sobě my.Jin jóga spojuje jogínskou a taostickou tradici a je považována za praxi klidné síly. Většina forem jógy praktikované v západním světě je spíše jangové povahy – v centru jejich pozornosti stojí práce se svaly a snaha o dosažení určité formy. Jin jóga se soustředí na zjemňování, odevzdání se a přijetí. Pozornost je věnována působení na pojivové tkáně (vazy, šlachy, fascie, klouby), tedy ty tkáně těla, které mají zásadní význam pro rozsah pohybů. Jin jóga se zaměřuje zejména na oblast spodní části páteře, pánve a kloubů stehenní kosti a výrazně stimuluje meridiány, které touto oblastí procházejí.

Setrvání v každé pozici je relativně dlouhé (cca 3 až 5 minut), aby bylo umožněno bezpečné a pozvolné působení na pojivové tkáně. Jin jóga je díky delšímu setrvání v pozicích pro mnohé náročnou praxí, přináší však uvolňování ztuhlosti nejen na fyzické úrovni, ale otvírá prostor též k emoční očistě.

Mezi pozitivní účinky patří též prožitek hluboké relaxace, pokojné mysli a obnova proudění životodárné energie. Při jin józe naše tělo negeneruje příliš tepla, proto možná využijete i mikinu a ponožky. V rámci workshopu se seznámíme se základními principy taoistické jógy tak, abychom si sami dokázali sestavit domácí lekci podle našich potřeb, záměrů a času, který pro praxi máme.

Seznámíme se se základními jin-jógovými pozicemi a jejich variantami a modifikacemi, které budou odpovídat našemu momentálnímu stavu a sloužit našim záměrům. Prodiskutujeme možnosti sekvencování pozic, využití jógových pomůcek a jejich alternativ.

Jin jóga se tak stane nástrojem, který budeme moci využít kdykoliv, když se náš život začne příliš překlápět příliš na jangovou stranu – když máme hodně sportovních aktivit, věnujeme se dynamickým stylům jógy, hodně pracujeme, cestujeme, nebo zkrátka žijeme v hektickém světě, který na nás klade své nároky.

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:registrace na http://bindu-yoga.isportsystem.cz + záloha 50 % na č.ú.: 2107703573/2700 (do poznámky „traumasensitive_příjmení”), zbytek hotovostně ve studiu
Poznámka k ceně:350,- Kč (studenti, mateřská, důchod)
450 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám