Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Intenzivní kurz jógy – začátečníciKurzy jógy

03.10. - 04.11.2018St 20:00 - Ne 21:15

Výrazný progres v 5ti týdnech s viditelnými výsledky. Pojďte posílit tělo a prohloubit své znalosti v oblasti filozofie jógy. Kurz je inspirován indickou jógínskou výukou.

Čeká vás 5 týdnů výuky obsažené v deseti lekcích a v krátkých domácích přípravných cvičeních. Za tuto dobu byste se měli posunout jak na fyzické tak mentální úrovni a pochopit hlubší podstatu jógy. Obrovskou výhodou uzavřených kurzů je rychlý vývoj a znatelný progres, jelikož se náplň a náročnost jednotlivých lekcí systematicky posunuje vpřed.
Celý kurz je důkladně propracovaný koncept, jako byste studovali v dalekém indickém Ašrámu, kde lektorka strávila několik měsíců intenzivní jógínské průpravy. Jednotlivá posloupnost lekcí je uspořádána tak, abyste rozvíjeli vaši sílu, flexibilitu, výdrž a správné tělesné nastavení a následně jste se, při správném propojení dechu a mentální rovnováhy, dostali i do složitějších ásan.
Kurz je vhodný pro začátečníky až mírně pokročilé, kteří se nebojí pohybu.

Program

Zaměříme se na studium Pránájámy (dechových technik) a Bandhy (energetických uzávěrů / tělesných zámků)
Seznámení se s filozofií jógy a vysvětlíme si, na jakých principech funguje subtilní energetický systém.
Naučíme se jednu z hlavních hathajógových krijí, a to Džala Néti (nosní sprchu)
Na kurzu si osvojíte především:
Surya Namaskara – Pozdrav slunci
Ásany vestoje
Kultivace středu těla
Rovnovážné pozice na pažích
Záklony
Rotace v sedu a v lehu na zádech
Předklony a pozice otevírající kyčle
Obrácené pozice
Každou lekci zahajujeme vždy pozdravem slunci 5x Súrja namaskar – A a 3x Súrja namaskar – B, čímž se zahřejeme a připravíme tělo na další ásany. Celý kurz je postaven na principu postupného rozvoje na všech jeho úrovních (8 stupňová Pataňdžaliho stezka), tak jak jsou vedeni jogíni v indických školách.
Dále se učíme zapojovat energetické zámky bandhy a dech udždžají, který zahřívá organismus, a díky čemuž dochází k rychlému vyplavování škodlivin z těla. (Proto počítejte, že se na lekcích zapotíme.) Tato technika v kombinaci s energetickými zámky detoxikuje orgány, svaly a čistí naši krev.

Další informace

Studio:Dům jógy Chodov (0)
Instruktoři:
  • Katka Prýmková
2 390 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám