Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

HSSP, aneb pohyb z pružného a dynamického jádraKurzy jógy

09.01. - 27.02.2020Čt 20:00 - Čt 21:15

Od 9. 1. se budeme moci každý čtvrtek setkávat na kurzu – Hluboký stabilizační systém, aneb pohyb z pružného a dynamického jádra

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

V ceně kurzu:
– materiály pro domácí praxi,
– 8x 75 min lekce,
– emailová či telefonická konzultace.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Pohyb, jako jeden z nejrozšířenějších jevů v živé přírodě je univerzálním prostředkem seberealizace i přímého kontaktu s okolním světem. Tělesným pohybem jsme provázeni na každém kroku. Člověk chodí, plave, tančí… Tanec je formou protahování a běh je formou tance. Ať už je to jóga nebo kickbox, pohyb je vždy iniciován z dynamického jádra. Je to kombinace somatického vědomí, emocionálního projevu a vědomého záměru, který přináší smysl a soudržnost lidskému pohybu. Zrání v jakékoli formě nebo disciplíně pohybu zahrnuje všechny aspekty sebe sama.

Pokud se tak opakovaně zabýváme jen jedním sportem, cvičením nebo pohybem, náš systém uzamkneme vytvořením omezené skupiny svalů a nervových drah. Omezení pohybu, odrážející se v opakujících se činnostech, nakonec definuje naše tělo a tím se zvyšuje pravděpodobnost zranění. Přepínání se nás vede k vyčerpanosti a zapšklosti, zatímco pohyb z pružného, dynamického jádra je volnou výměnou energie, která vyvěrá zevnitř. Fluidní, pružné, dynamické jádro nám pomáhá objasnit osobní i jiné hranice. Naučit se tak odblokovat základní pohyb je pokorný a hluboký zážitek.

Naši snahou bude rozvíjet empatii k vlastnímu tělu a uvědomění proč daný pohyb děláme a co tím chceme dosáhnout. Prozkoumáme, co nás spojuje – co odděluje, jak si rozumíme (nejen) s jógovými pozicemi. Jak je využíváme ve své praxi a v běžném denním životě. S jemností a hravostí budeme pozorovat naše rozsahy, hranice, uvolnění a individualitu každého z nás. Ukážeme si, že stejná pozice má pro každého jiný význam… Společně tak zakusíme živý, dynamický, holistický přístup k lidskému organismu a pohybu. Budeme rozvíjet a probuzet vnitřní sílu cestou k integritě.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kurz je vhodný pro pochopení středu těla jako funkčního celku, bez odděleného segmentu,propochopení pohybu z pružného a dynamického jádra. Pro přiblížení jak cvičit při bolestech zad, skolióze, migrénách, hypermobilitě, diastáze, bolestech kyčlí a ostatních kloubů.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
V kurzu se propojují přístupy inspirované prací Liz Koch a Katy Bowman, fyzioterapií, DNS, spirální dynamikou, Feldenkraisovou metodou, Continum Movement a jógovou terapií.

Další informace

Studio:Fitness and Health club Malešice
Instruktoři:
Podmínky rezervace:REZERVACE: na tel: 775 979 138 nebo na http://rezervace.fitmalesice.cz Pro zachování kvality výuky a interakce je kurz je určen pro menší skupinu max. 12 osob.   Rezervace je platná po uhrazení kurzovného.
Poznámka k ceně:8 lekcí/lze nahradit 2 absence
2 450 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám