Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Hatha jóga s prvky JÓGOVÉ TERAPIEKurzy jógy

22.05.2014

Pojďme se společně pokusit najít rovnováhu v dnešní uspěchané době..
.. skrze klasickou hatha jógu a poznatky z jógové terapie..

Nově stále a otevřené lekce jógy v Angels Studiu na Praze 2.
Každá hodina bude probíhat s tematickým zaměřením z oblasti civilizačních chorob dnešní doby, kdy budeme zapojovat speciální techniky z jógové terapie.

.. dobu a vnější svět nezměníme, ale můžeme změnit naše vnitřní prostředí.. (nebo se o to alespoň pokusit)

Protože samotná jóga nám pomáhá hledat stabilitu v nestabilním prostředí tohoto světa. Učí nás spočívat ve své pravé podstatě a hledat hlubokou sílu, spolehlivou oporu a rovnováhu v sobě samých.

PRŮBĚH HODINY

Mou inspirací je Swámí Šivanada a jeho pohled na hatha jógu . Jaký postoj zaujímáme v ásanách, takový postoj zaujímáme v životě.
A tak pracujeme s vědomě řízeným pohybem – nejdříve si uvědomíme, jaký pohyb chceme udělat, kam směřujeme, kam chceme jít (cíl).. Pak si uvědomíme dech, jeho hloubku ,sílu důležitou pro klidné, nenásilné a přirozené vplynutí do pohybu (vykračujeme) a poté provedeme pozici těla (jdeme). Tyto 3 části spojíme do jednoho pohybu. Do jedné cesty. Pohyb provádíme s naprostou soustředěností na dech a kam směřujeme..

Hodina začíná úvodní relaxací, která by měla přinést uvolnění mysli od všedních starostí, kdy člověk nechá za sebou vše nepotřebné, odpoutá se a přenese pozornost do hodiny jógy.
Zařazuji skupinu jemných cviků, takzvaných pawanamuktásan pro uvolnění i těch nejjemnějších tenzí, o kterých dokonce nemusíme vědět a které brání ve volném proudu životní energie.
K ásanám docházíme po další relaxaci a začínáme obrácenou polohou, skrze plynoucí a klidné cviky až do stoje, kdy končíme plně soustředěni a zklidněni v rovnovážné pozici.

Závěrečnou relaxací něco končí a něco nového začíná. Na samotném konci hodiny zařazuji pranajamu, neboli kontrola dechu, kontrola prány, energie.

Hodina končí krátkou meditací a mantrou OM Shani, Shanti, Shanti (mír,mír,mír) a pak už necháváme doznít účinky jógy. A možná se podaří tento pocit uchovat až do další lekce..

Více na www.jogovna.cz.

Další informace

    Kontaktní informace:

  • Šárka Konečná
  • Praha 2
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám