Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Experimentální vinyasaKurzy jógy

06.02.2013

Aneb krok nejenom k pokročilým ásánám, ale i k jemnějšímu vnímání těla. Kurz bude kombinovat dva rozměry ásánové praxe: snahu propojit podstatu vinyasi jako vědomého spojení dechu a pohybu a technickou stránku ásán. V kurzu spojíme oba tyto aspekty a spojit je v jediný: jemností a pečlivostí v dechu a pohybu se pomalinku dostaneme k ásánám, které vyžadují naší větší připravenost. Kurz není vhodný pro naprosté začátečníky.

V únoru se budeme zaměřovat na malé bandhy na chodidlech a dlaních (pada bandha, hasta bandha), které budou klíčem k příjemné praxi ásán z hlediska citlivost koncových částech těla a jejich stabilizační funkce, která má vliv na ostatní části těla (ásány: různé druhy stojných pozic a základní stojné pozice na rukou)
Březen nás posune směrem k pánvi a kyčlím a také ramenou. Budeme pátrat po rovnováze mezi flexibilitou a stabilitou ramenních kloubů a kyčelních kloubů. (ásány zaměřené na pohyb kyčlí, jejich uvolnění, ásány zaměřené na ramena)
V dubnu se čistě zaměříme na páteř: od jejího spodního ukotvení a propojení s pánví budeme směřovat výše k tajemné oblasti, které se často říká “střed těla”, přes hrudník se pak dostaneme výše ke krku.
Květen bude po dvou svátečních středách sloužit jako integrační a vyjasňovací měsíc. Lekce budou zaměřené na to, co budou studenti samotní žádat : )

Lekce bude začínat vždy cvičením, které nasměřuje pozornost na určitou tělesnou oblast a na specifický typ pohybu. Na těchto cvičeních se pokusíme vysvětlit si a zažít “pohyb” či princip, který pak budeme dále rozvíjet v jógovém cvičením. V rámci kurzu budeme pracovat se základními dechovými technikami.
Po předchozí domluvě lze navštívit jednotlivou lekci v případě, že kurz nebude plně obsazen(yogini.veronika@gmail.com)

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám