Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Esence jin jógy

13.03.2020Pá 16:30 - 18:30

Workshop s Lubou Schmarcovou, absolventkou jin jógy na Pacific Beach Yoga & Healing Arts, certifikovanou lektorkou jógy

Tento workshop vám přiblíží základní principy a pozice jin jógy a jejich blahodárný vliv na pojivové tkáně: klouby, chrupavky, šlachy, ale i fascie. Tradiční čínská dualita jin a jang je kontrastem stability a dynamiky – jin nás uhlazuje a zklidňuje a jang posiluje a osvěžuje. Harmonický život potřebuje rovnováhu, a tak nám jin jóga může pomoct vnést balanc do současného převážně jangového životního stylu.

Představíme si koncepci jin jógy zrozené v Kalifornii podle Paula Grilleyho a Sarah Powersové, vysvětlíme si paralelní systém dvou tradic: indické (prána, nádí) a čínské (čchi, meridiány).

Zaměříme se na pojivovou tkáň (klouby, chrupavky, šlachy a fascie), která funguje jako živá matrice. Vazivo váže k sobě kosti, zapouzdřuje klouby, obsahuje lubrikační synoviální tekutinu a rozvádí oživující energii do každé tkáně, buňky a orgánu v těle.

Vysvětlíme si, jak funguje pojivová tkáň, jak věkem vysychá a je nutné dostatečně ji zatěžovat a napínat, aby se její flexibilita a rozsah pohybu nezmenšoval, popř. aby se jejich pohyblivost i mírně zvýšila.

Předvedeme a vysvětlíme si specifické pozice jin jógy (pětiúhelník, čtverec, tkanička, sedlo, poloviční motýl, vážka, spící labuť, housenka, hlemýžď, tuleň, drak). Naučíme se setrvávat v maximálních polohách, aniž se namáháme nebo o něco usilujeme, pojivovou tkáň lehce zatěžujeme a ona začíná vzdorovat účinkům stárnutí a gravitace.

Osvojíme si schopnost dýchat volně a bez úsilí i v krajních pozicích a postupně se v nich uvolnit a podržet je na několik minut. Budeme pozorovat odezvy těla, jeho uvolnění, přijímání a proudění energie čchi v konkrétních meridiánech.

Co s sebou:
– pohodlné oblečení
– jógamatku

Další informace

Studio:Dům jógy Příbram (0)
Instruktoři:
  • Luba Schmarcová
Podmínky rezervace:Rezervujte si své místo v "Rozvrhu lekcí" https://dumjogypribram.cz/#rozvrh-lekci nebo v recepci Domu jógy na telefonním čísle 730 132 177. Podklady pro platbu obdržíte po rezervaci. Kurz/akci je také možné zaplatit předem hotově nebo platební kartou v recepci Domu jógy Příbram. Částka za kurz/akci je splatná do 4 dnů od obdržení podkladu pro platbu. V případě, že nebude tato platba uhrazena ve lhůtě 4 dnů po obdržení podkladu pro platbu, bude Vaše rezervace zrušena.


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám