Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dvě tváře aštangy: energie a ponořeníKurzy jógy

10.01. - 10.04.2016Ne 17:30 - Ne 19:15

Aštanga je známá především pro svou dynamickou a fyzicky náročnou ásánovou praxi. Zároveň je to systém s propracovaným propojením pohybu a dechu a proto bývá nazývána meditací v pohybu. Jak tyto dvě stránky – jednu energickou, sluneční, rozdýchanou, rozhýbanou a druhou ponořenou, meditativní –  rozvíjet a propojit?

Tento kurz je určený pro ty, kdo mají již nějakou zkušenost s aštangou nebo jinym druhem jógy. V kurzu budeme prohlubovat prvni serii, věnovat se budeme předevšímdruhé půlce první série (pozicim po navásáně) a zároveň se zaměříme na uvedení do záklonové praxe druhé série.

Na kurzu budeme rozvíjet obě dvě tváře aštangy. Budou nás zajímat pokročilejší formy přechodů mezi pozicemi, které dynamizují aštangovou praxi (různé přískoky, proskoky, odskoky atd, budeme rozvíjet zapojení bandh v přechodech i ve výdržích. Zároveň seskrze hlubší práci s dechem v jógových pozicích budeme rozkoukávat pod povrchem ásán, učit se  je stavět “zevnitř”  a praktikovat s klidnou myslí. K tomu si pomůžeme také praxí krátkých dechových a meditačních technik. A nejzajímavější to bude tehdy, pokud se nám podaří tyto dvě tváře propojit a vyladit! Dynamika dodává na plynulosti, která podporuje soustředěnou mysl a zaměřená a klidná mysl zase zvládá i náročnější pozice a přechody s lehkostí.

O aštanze:

Aštanga  jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy (propojení pohybu  dechu, zapojené bandhy, zaměřený pohled) jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Ashtanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Červinková Alice
2 600 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám