Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Cesta do mysore + jogová dílnaKurzy jógy

03.09. - 05.11.2014St 19:30 - St 21:30

Lekce mysore je tradiční metoda učení (se) a praxe aštanga jógy. Na lekci se samostatně cvičí série ásán, které učitel/ka upravuje a pomáhá prohloubit. Název „mysore“ odkazuje ke stejnojmennému jihoindickému městu (česky Majsúr), kde působil Pattabhi Jois, který založil a rozvíjel aštanga jógu.

Tento styl výuky jógy v sobě propojuje individuální přístup se zážitkem společné praxe. Sérii ásán není nutné znát, lekce je vhodná i pro začátečníky, kteří jsou s ásánami postupně seznamováni. Každý si tak může vyladit svůj rytmus cvičení a praktikovat v souladu s dechem.

Učitel pomáhá najít takovou podobu ásán a cestu k jejich prohloubení, která je vhodná pro toho kterého praktikujícího a může pracovat s konkrétními potřebami studentů.

Každá lekce bude zároveň zaměřená na konkrétní téma, kterým se budeme zabývat v “jógové dílně”, prozkoumáme ho z různých stran a poté se ho pokusíme uplatnit v aštangové praxi.

V jógových dílnách se budeme zabývat třemi klíčovými oblastmi aštanga jógy

1. dech – základní dechové techniky (plný jógový dech, pozornost k dechu)
2. střed těla: zapojení hlubokého stabilizačního systému – objevení a rozvoj vnitřní síly (bandhy)
3. plynulost – propojení pohybu a dechu, práce s těžištěm

Tento kurz je určený těm, kdo:
aštangu již praktikují a chtějí přejít k vlastní praxi, pro ty, kdo si jógu cvičí doma (ne nutně aštangu), takže svou praxi již mají a chtěli by získat zpětnou vazbu a podpořit vlastní praxi, vedené lekce jim ale nevyhovují,  pro úplné začátečníky, které zaujala kombinace individuálního přístupu učitele se sdílením praxe a energie s ostatními

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
Poznámka k ceně:Cena je za 10 lekcí
2 000 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám