Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Balanční workshop Iyengar jógy

16.09. - 17.09.2017So 10:00 - Ne 12:00

Workshop Iyengar jógy s Bhavnou a Veronikou

Při změně ročních období je důležité si připomenout, jak najít rovnováhu. Ideální je pro to období podzimní rovnodennosti, kdy je den téměř stejný dlouhý jako noc. Připravíme se a připomeneme si, že je dobré kultivovat balanc na každé úrovni sebe sama: mentální, emocionální a fyzické. “Balanční pozice nám umožňují najít pocit plné přítomnosti stejně jako delikátní rovnováhy mezi dáváním a přijímáním”, jak říká zkušená učitelka Desiree Bartlett.

Praxe jógy má na člověka efekt především, když se jí věnuje dlouhodobě a pravidelně. Přijďte si to vyzkoušet na podzimní intenzivní setkání a poznejte sílu každodenní praxe! Na workshopu se budou střídat 2 lektorky, což zaručí individuální přístup. Lekce Bhavny budou v angličtině.

Bhavna Rani (Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II)

I used to think that practice of yoga makes the body strong and flexible but since I am in Iyengar yoga system it made my thoughts towards yoga very different. Iyengar yoga in every pose is actually Mediation in action .it is journey of discovery within you. Self realization, which is the ultimate aim of yoga. I personally feel with the practice of yoga makes one very focused and calm. It creates a invisible kind of aura around you that you are ready to face any challenge in life. Thanks to B.K.S Iyengar who brought the yoga with Props that everybody can get precise alignment while they are in pose by using the props.

Veronika Tomko (Iyengar Yoga Teacher Introductory I&II)

S jógou jsem se poprvé setkala jako mírně tělnaté dítko předškolního věku a opravdu mě nenadchla. Nicméně po skončení vysoké školy a nástupu do svého prvního zaměstnání jsem zjistila, že mi najednou chybí nejen fyzický, ale tak nějak i duševní “ventil”. V mezinárodní korporaci jsem rychle kariérně postupovala až na manažerské funkce. Nebyla jsem však připravena na stres, který je s takovým postupem spojený.

V jeden moment se stres v práci tak vystupňoval, že jsem se rozhodla dát józe ještě jednu šanci. S kamarádkami jsme vyzkoušely různé druhy jógy, ale pořád to nebylo ono. Až jednou jsem díky mé delší pracovní době vyrazila na večerní lekci Iyengar jógy s Helenou Kubrychtovou Bártovou. A vyprahlá cestovatelka pouští znenadání našla svěží oázu s blahodárným pramenem.

Nikdy jsem nebyla ohebným stvořením, a i přesto mě jóga nejdříve oslovila fyzickým cvičením (tedy ásanovou praxí). Každá hodina mi zvedla náladu, i když jsem druhý den cítila celého člověka a v průběhu hodiny si říkala, zda mám opravdu zapotřebí se takhle týrat. Ale jak praví interní jogínský vtip, byla to taková příjemná bolest:-) Po čase mě začalo zajímat, proč si člověk po lekci často připadá tak optimisticky a vřele. Začala jsem pátrat na internetu, v knihách, dotazovala se učitelů…a postupně jsem pro sebe odkrývala úplně nový svět sebe sama.

A pak jsem se rozhodla odjet do Indie na intenzivní učitelský kurz. To rozhodnutí patří k těm z nejodvážnějších a nejdobrodružnějších v mém životě. Po příjezdu do místa jsem však nelitovala ani minutku. Kurz mi umožnil posunout se ve vlastní ásanové praxi, udělat jarní úklid v myšlenkách a zcela odkryl neuvěřitelnou radost z aktivního předávání mého nadšení pro jógu ostatním. V dubnu 2012 jsem se rozhodla dál rozvíjet své učitelské vzdělání a byla jsem přijata do tříletého učitelského kurzu Iyengar jógy v Praze, který jsem v listopadu 2014 úspěšně zakončila. Pravidelně doplňuji vlastní praxi různými studijními cestami a workshopy vedenými pokročilými zahraničními i tuzemskými lektory.

Další informace

Studio:Iyengar Yoga Institut Praha (1)
Instruktoři:
  • Veronika Tomko & Bhavna Rani
Podmínky rezervace:Rezervace je možná emailem info@yogajoga.cz, tel.: 775 237 930, či na recepci institutu. Platba je možná hotově či bankovním převodem. Tato rezervace je závazná a platba je nevratná. Min. počet je 8 osob. Změny vyhrazeny.
1 560 
Iyengar jóga
Zpět na vyhledávání

sobota 16.9.2017

10:00 – 12:00   Pránajáma + ásanová praxe
12:00 – 13:30   Oběd
13:30 – 15:30   Ásanová praxe + zklidnění

neděle 17.9.2017

10:00 – 12:00   Pránajáma + ásanová praxePartneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám