Školení restorativní jógy
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aštanga vzhůru nohama: obrácené pozice pod drobnohledemKurzy jógy

11.09. - 30.10.2016Ne 17:30 - Ne 19:15

Speciální kurz aštanga jógy pro začátečníky i pokročilé zaměřený na obrácené pozice.

V tomto speicálním kurzu Aštanga jógy se zaměříme na obrácené pozice. Lekce budou mít klasickou strukturu aštangové vedené lekce: pozdravy slunci, základní stojné pozice, část první série/uvedení do záklonů, závěrečné pozice, relaxace, ale navíc budeme věnovat zvláštní pozornost inverzím (obráceným pozicím).

 Obrácené pozice jsou důležitou součástí jógového cvičení. Mají celou řadu blahodárných vlivů na organismus, jejich praktikování kladně ovlivňuje kardiovaskulární, lymfatický, nerovový a hormonální systém.

 Obrácené pozice v aštanga józe patří především na závěr cvičení. Závěrečná sekvence se skládá kromě záklonů (mosty) především z obrácených pozic: stoje na ramenou a  stoj na hlavě. Společně si vysvětlíme principy jednotlivých pozic a budeme také zkoušet různá přípravná a pomocná cvičení nejen pro stoje na hlavě, ale také pro stoje na rukou a na předloktí.  V lekcích pak bude samotná závěrečná sekvence praktikovaná samostatně pod individuálním vedením učitele, což každému umožní, aby cvičil podle svých současných možností a určoval si tempo pokroku v ásánách.

Tento kurz je určený všem stupňům pokročilosti. Začátečníci si zpočátku vůbec zvykají na svět “vzhůru nohama”, než se pustí do přípravných pozic pro stoj na hlavě, pokročilí budou stoj na hlavě prohlubovat (vstup i výstup z pozice, výdrž) a pokud budou mít zájem, mohou si začít osvojovat sekvenci stojů na hlavě z druhé série.  Budeme se věnovat i nácviku stojů na předloktí a na rukou, opět podle fyzických možností a zkušeností praktikujících.

Tento  kurz je určený 

těm, kdo jsou vzhůru nohama ve svém živlu. Mohou si pozvolna osvojovat nejen stoj na hlavě, ale i na rukou a na předloktí, různé vstupy a výstupy (vinjásy). To vše s přihlédnutím k fyzickým možnostem praktikujících.

těm, kdo se v obrácených pozicích necítí dobře a spíše se jim vyhýbají. Pozvolné vstupy a přípravná cvičení jsou velkou podporou pro to, abychom si svět vzhůru nohama užili s radostí a mohli zároveň tělu i psyché dopřát všechny přínosy obrácených pozic.

 Tato lekce je prodloužená, trvá 105 minut.

 

 

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
1 600 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám