Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aštanga Vinjása – první sérieKurzy jógy

22.04.2013

Aštanga vinjása je ucelený systém jógy, založený na pevně daném pořadí ásan, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. Lekce jsou zaměřeny na osvojení a rozvíjení první série aštanga vinjása jógy. První série tzv. jóga čikitsa (nebo-li jógová terapie), je zaměřena především na odstranění páteřních bloků, hledání a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe aštanga vinjása jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti a citlivosti k vlastnímu tělu.

Ačkoliv je pro své kladné účinky na tělesný stav první série nazývána „jógovou terapií“, je určena pro zdravé jedince, kteří nemají specifičtější problémy s pohybovým ústrojím. Aštanga vinjása jóga má dynamický charakter a patří mezi fyzicky náročnější směry jógy.

V rámci aštangových setkání, budeme procházet první sérií, jógové pozice budou přizpůsobeny momentálním možnostem praktikujících. Důraz bude kladen na sladění pohybu a dechu, a vůbec na roli dechu pro prohloubení jógových ásan. Kurz je určen pro ty, kdo mají nějakou zkušenost buď s aštangou jako takovou či nebo s jiným druhem dynamické jógy.

Kontraindikace: kloubní problémy, poranění páteře, extrémní hyper / hypotenze, těhotenství, epilepsie, schizofrenie, recentní operace

Pokud si nejste jisti, konzultujte vhodnost lekce před její návštěvou s lektorem.

Další informace

    Kontaktní informace:

Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám