Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aštanga jóga: páteř, bandhy a pozornostKurzy jógy

12.01. - 30.03.2017Čt 16:45 - Čt 19:15

Náplň kurzu

Hlavní osou  kurzu bude práce s páteří, hlubokými svalovými skupinami (bandhy) a pozorností. Páteř je samonosná struktura, hlavní osa našeho těla, kterou máme tendenci v určitých oblastech přetěžovat a v určitých oblastech je nám zase prakticky nedostupná (zatuhlá). V kurzu se budeme zabývat odstraňováním páteřních bloků, za pomocí dechu, pohybu a pozornosti a  probuzením/zapojením hlubokých svalových skupin.

Jóga nás učí, že pokud se naučíme nastavit hlubokou vnitřní oporu těla, můžeme se osvobodit od zbytečného svalového úsilí, což se projeví nárůstem vitální energie.

Pozornost patří mezi klíčové metody jógy,  vede k prohlubování uvědomění si svého těla (sama sebe), pomáhá prohlubovat pozice i zklidňovat mysl, vede k intenzivní, ve smyslu plné, účinné  a zároveň bezpečné praxi aštanga jógy. Schopnost vnímat své tělo máme všichni, jen si mnozí v dospělosti tuto znalost znovu-osvojujeme. Není to nutně vždy snadné, ale je to cesta k prožitku, u jehož kořenů stojíme my sami a ne naše představy a očekávání a za to to stojí!

Lekce je vedená, studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci a závěrečných pozic. V  lekcích se věnujeme i pozicím z  druhé půlky první série. Tyto pozice ale budou vždy uvedeny v různých variantách obtížnosti tak, aby byly dostupné všem stupňům pokročilosti, i úplným začátečníkům.

Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům ashtanga jógy jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

Aštanga  je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti a začátek druhé série, která je zaměřená na harmonizaci nervové soustavy. . Aštanga jóga vede k dosažení tělesné a duševní rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

Aštanga je sice účinná pro zlepšení celkového tělesného stavu,  není ale určená pro nápravu komplikovanějších chronických ani akutních obtíží pohybového aparátu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 520 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám