Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aštanga jóga: dech a bandhy – kurz pro začátečníky a mírně pokročiléKurzy jógy

08.09. - 15.12.2016Čt 17:45 - Čt 19:15

 Náplň kurzu

Hlavní osou  kurzu bude práce se stabilitou a těžištěm a hlubokými svalovými skupinami (bandhy).  Budeme se věnovat pánvi (mula bandha) a středu těla (uddijána bandha). Budeme se zabývat tím, jak zapojit svaly středu a pánevního dna a jak jejich zapojení spojit s hlubokým jógovým dechem.

 Lekce je vedená, studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci a závěrečných pozic. V  lekcích se věnujeme i pozicím z  druhé půlky první série. Tyto pozice ale budou vždy uvedeny v různých variantách obtížnosti tak, aby byly dostupné všem stupňům pokročilosti, i úplným začátečníkům.

Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům ashtanga jógy jsou tyto  výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly kladný účinek na celý organismus.

Aštanga  je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích ásán – v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti a začátek druhé série, která je zaměřená na harmonizaci nervové soustavy. . Aštanga jóga vede k dosažení tělesné a duševní rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

První série ashtanga jógy sice nese název jógová terapie  a je velmi účinná pro zlepšení celkového tělesného stavu,  není ale určená pro nápravu komplikovanějších chronických ani akutních obtíží pohybového aparátu.

Další informace

Studio: (0)
Instruktoři:
  • Alice Červinková
2 520 
Zpět na vyhledávání


Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám